×
Четверг, 25 Апреля 2024
прп. Васи́лия исповедника;
сщмч. Зино́на Веронийского;
прп. Исаа́ка Сирина;
прмчч. Ми́ны,
Дави́да,
Иоа́нна;

прп. Анфу́сы девы;
прп. Афана́сии Эгинской;
прмч. Се́ргия Крестникова;
Икон Божией Матери: Муромская, Белыничская.


При поддержке: azbyka.ru
Рад приветствовать всех посетителей нашего сайта.
Пусть он поможет Вам найти дорогу к Богу и будет полезен в деле Вашего спасения!
Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский

Сайт hram.zp.ua — информационный интернет — ресурс Запорожской епархии Украинской Православной Церкви (далее — Платформа).
Основными задачами сайта являются:
— освещение многообразия жизни православия в Украине, а также событий и вопросов, которые интересны верующим или интересующимся православием гражданам нашей страны;
— освещение деятельности епархии, митрополита Запорожского и Мелитопольского Луки, предоставление информации о совершении богослужений и празднованиях, о тенденциях развития православной веры в регионе, а также отображение официальной позиции епархии по поводу церковных и социально-культурных событий;
— размещение справочной информации о работе епархиального управления, кафедральных соборов, храмах, благочиниях, монастырях;
— создание коммуникационных возможностей для упрощения общения православных верующих с духовенством епархии;

Сайт создан по благословению архиепископа Василия в 2008 году. С апреля 2009 года работу редакции епархиального сайта благословил владыка Иосиф, епископ Запорожский и Мелитопольский.

C 29 декабря 2010 года —  работу редакции епархиального сайта благословил и лично курирует Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский.

ОГРАНИЧЕНИЯ:

1. Все материалы, опубликованные на сайте, соответствуют официальным документам, но не могут быть использованы в качестве таковых с целью обжалования, перепечатки в прессе или для прочих, в том числе юридических или судебных действий.

2. Все права на материалы, опубликованные на сайте, защищены согласно украинскому и международному законодательству об авторских правах. При использовании текстов сайта в электронных СМИ ссылка на сайт «Запорожская епархия УПЦ» обязательна, при использовании материалов в Интернете обязательна гиперссылка на hram.zp.ua или страницу материала.  При этом обращается внимание, что на сайте публикуются и материалы других интернет — источников. В этом случае — правообладателем материалов является источник публикации и использование данных материалов необходимо осуществлять в соответствии с правилами, которые указаны авторами или правообладателями материалов.

Редакция может не разделять точки зрения, представленные в публикациях авторов.

На сайте не публикуются материалы, содержащие открытые призывы к насилию, разжиганию межнациональной или религиозной вражды, противоречащие действующему законодательству Украины.

Читатели имеют возможность оставлять комментарии к публикациям сайта.

Не допускаются комментарии, содержащие оскорбления, переход на личности, выяснение личных отношений, личную переписку, совершенно не касающиеся темы публикации, набранные ПРОПИСНЫМИ буквами, содержащие бездоказательные обвинения других участников, экстремистские высказывания, провокационную информацию и т.д.

Все комментарии проходят модерацию. Комментарии, нарушающие указанные выше требования — удаляются.

 

Сбор личной информации

Платформа может собирать, сохранять и использовать такие виды личной информации:

  1. информация о вашем компьютере и о посещении и использовании вами Платформы;
  2. информация, предоставляемая вами при регистрации на Платформе;
  3. информация, отправляемая вами на Платформу при использовании форм;
  4. информация, полученная с вашего согласия от сторонних OAuth сервисов;

Использование вашей личной информации

Личная информация, переданная нам посредством Платформы, будет использоваться для следующих целей:

  1. администрирования Платформы;
  2. идентификации;
  3. персонализации Платформы для вас;
  4. предоставления вам доступа к материалам, размещенным на Платформе;
  5. отправления вам писем по электронной почте;
  6. обработки обращений, связанных с вами на Платформе;
  7. сохранения Платформы в безопасности и предупреждения мошенничества.

Платформа не будет предоставлять вашу личную информацию третьим лицам.

Разглашение личной информации

Платформа может раскрыть вашу личную информацию любому из наших сотрудников исходя из необходимости для целей, изложенных в этой Политике.

Мы можем раскрыть вашу личную информацию любому члену нашей группы компаний в той мере, насколько это уместно для целей, изложенных в этой Политике.

Мы можем раскрыть вашу личную информацию:

  1. в том случае, когда мы обязаны это сделать согласно закону;
  2. в связи с любыми текущими или будущими судебными делами;
  3. с целью установления, осуществления или защиты наших законных прав (в том числе предоставления информации третьим лицам в целях предотвращения мошенничества);

Запорожская епархия УПЦ
Запорожская епархия УПЦ 38 (061) 224-83-95 ул. Кияшко, 26 г. Запорожье, 69041
https://hramzp.ua/pubitem/istoriya-parafii-na-chest-pravednogo-p
голосов: 1
5 1
2 Декабря 2022 г

Історія народження приходу нерозривно пов’язана з причисленням Українською Православною Церквою до лику місточтимих запорізьких святих останнього кошового отамана православноіменитого Війська Запорозького Низового Петра Івановича Калнишевського (1690–1803).

https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2022/12/11.jpg https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2022/12/11-150x150.jpg
Узнавайте о событиях первыми. Подпишитесь на наш Telegram

Канонізація відбулася в 2015 році, в рамках святкування Українською Православною Церквою наступних ювілеїв: 25-ти річчя отримання незалежності у своєму управлінні та устрої, 1000-ліття святого рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі, а також 400-річчя Київських духовних шкіл.

В сам день канонізації, 13 листопада 2015 р. керуючий Запорізькою єпархією архієпископ Лука, з ініціативі якого і відбулась канонізація, святкував ювілей 10-річчя архієрейської хіротонії, а також 5-річчя управління Запорізькою єпархією.

Три етапи канонізації:

1) Підготовчий. В ньому Синодальна комісія з канонізації святих збирала відомості про життя Петра Івановича і на підставі зібраних даних винесла питання про причислення до лику святих на розгляд Священного Синоду УПЦ.

2) Канонізація де-юре. 23 грудня 2014 р. розглянувши житіє, труди, подвиги і народне шанування, Священний Синод УПЦ (журнал № 88) прийняв рішення про причислення до лику місточтимих святих Запорізької єпархії останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Івановича Калнишевського. Затвердили іконописне зображення святого, молитви і день пам’яті 13 листопада, в день його представлення.

3) Канонізація де-факто. 13 листопада 2015 р., в 212-ту річницю з дня представлення, відбулося урочисте оприлюднення рішення про канонізацію Петра Калнишевського на першому богослужінні, присвяченому йому уже як святому. І з цього моменту почалося шанування його як святого і праведного. Святкове богослужіння очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший Онуфрій, митрополит Київський і всієї України.

Народження парафії почалось з благословення архієпископа Запорізького і Мелітопольського Луки ієрею Іоанну Юрцуну на труди щодо створення нової парафії Запорізької єпархії УПЦ на честь праведного Петра Калнишевського, яке владика дав 27 березня 2015 р.

Батюшка Іоанн народився недалеко від Почаївської Лаври, в селі Дзвиняча, Збаразького району Тернопільської області. Навчався в Одеській духовній семінарії (2004–2008 рр.) і Київській духовній академії (2008–2012 рр.). Отримавши духовну освіту, приїхав викладати на кафедрі богослов’я при Класичному приватному університеті м. Запоріжжя і був прийнятий Високопреосвященнішим Лукою в клір Запорізької єпархії.

27 березня 2015 р. — проведено перші збори віруючих громадян, на яких ієрея Іоанна обрали головою парафіяльної ради, а також ухвалили Статут релігійної організації.

22 червня 2015 р. — Департаментом культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації зареєстровано Статут релігійної організації «Релігійної громади парафії на честь праведного Петра Калнишевського».

7 липня 2015 р. — набуття релігійною організацією статусу суб’єкта «юридична особа» із внесенням відомостей до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

8 липня 2015 р. — Головним управлінням державної фіскальної служби у Запорізькій області релігійна організація включена до реєстру неприбуткових установ та організацій, та набула ознаки неприбутковості.

Після повної реєстрації документів почався важкий процес пошуку земельної ділянки, на якій в майбутньому можна буде збудувати храм на честь праведного Петра Калнишевського.

Коли знайшли закинуту ділянку за 3-м пологовим будинком м. Запоріжжя, то зразу написали клопотання №1 від 17 серпня 2015 р. міському голові О.Ч. Сіну про виділення під храм св. Петра Калнишевського земельної ділянки у Шевченківському районі м. Запоріжжя на вулиці Бочарова (Пархоменка). Але відповідь Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міської ради від 13 жовтня 2015 р. була невтішною: «Згідно з чинним генеральним планом м. Запоріжжя дана земельна ділянка є територією зелених насаджень загального призначення. Розміщення культової споруди на даний момент суперечить цільовому призначенню земельної ділянки». Уже восени була прийнята спроба внесення змін до генерального плану м. Запоріжжя щодо можливості розміщення храму на земельній ділянці по вулиці Бочарова (Пархоменка), але й друга спроба не принесла успіху.

Уже після канонізації де-факто, яка відбулася 13 листопада 2015 р., коли сталося урочисте оприлюднення про канонізацію і перше богослужіння Петру Калнишевському, як святому, сам праведник Божий допоміг обрати земельну ділянку для храму в честь свого імені. І вже 4 грудня 2015 р. було написане клопотання міському голові В.В. Буряку про виділення під храм св. Петра Калнишевського земельної ділянки на вулиці 40-річчя Перемоги, 57а-63, що у Південному мікрорайоні Комунарського району м. Запоріжжя.

22 грудня 2015 р. — благословенням архієпископа Луки ієрея Іоанна Юрцуна призначено на посаду настоятеля релігійної громади УПЦ на честь праведного Петра Калнишевського та одночасно головою парафіяльної ради.

Щоб ознаменовати місце на якому має бути храм, 6 січня 2016 р. на обраній ділянці, у навечір’я Різдва Христового, було встановлено поклонний Хрест, щоб «сяяло світові світло розуму» і всі кланялися Спасителю «Сонцю Правди».

Встановлення поклонного Хреста

Перша молитва пролунала на обраній ділянці 19 січня 2016 р. — у свято Богоявлення. Було здійснено чин великого освячення води, якою вже було окроплено хрест та ділянку. Директор, викладачі і навіть цілий клас учнів 107-ї гімназії, яка знаходиться поруч, з радістю прийшли почерпнути великої Агіасми, дізнатися про глибинну суть цього свята, та познайомитися з новими «сусідами».

Богоявлення. Перша молитва на обраній земельній ділянці

І з цього моменту у всі Недільні дні, перед Хрестом, служився молебень із закликання допомоги Духа Святого на майбутні праці з читанням акафіста «Козацької» (Самарської) ікони Богородиці. Молитися особливо важко і холодно було зимою, але молитва зігрівала душі прихожан.

В першу Пасху, 1 травня 2016 р., на ділянці освячували великодні кошики. Для молитви замість храму встановили військовий намет, в якому всі прихожани мали змогу помолитися і поставити першу свічку.

Перша Пасха

15 травня 2016 р. — з нагоди зустрічі (освячення) храмової ікони «Козацької» Богородиці на місці будівництва храму було відслужено першу Божественну літургію, просто неба, яку очолив архієпископ Запорізький та Мелітопольський Лука.

Освячення «Козацької» ікони Богородиці

Як у немовлятка, перший орган який з’являється — це серце, так першим духовним органом нашої новоствореної парафії стала ікона Богоматері. Додатковою окрасою свята став виступ народного ансамблю «Оксамит» із виконанням козацьких пісень.

Перша Літургія

23 травня 2016 р. отримали відповідь інспекції з благоустрою Запорізької міської ради (на клопотання від 27.05.16), в якій нам надавався дозвіл на порушення об’єкту благоустрою для розміщення тимчасової каплиці та дитячого майданчика з благоустроєм прилеглої території, згідно з 26 статтею закону України «про благоустрій населених пунктів».

За червень та липень провели переобладнання (ремонт, утеплення, фарбування) будівельного вагончика під каплицю. До свята мучеників Маковеїв, 12 серпня 2016 р., була встановлена на ділянці капличка із поставленням на неї купола з хрестом. Прихожани назвали каплицю-вагончик «печерний храм». Отримавши (15.08.2016) благословення архієпископа Луки здійснювати Божественну літургію та закупивши Євхаристичний набір, богослужбове приладдя та богослужбові книги, 21 вересня 2016 р., у свято Різдва Богородиці у вагончику було відслужено першу Божественну літургію. І далі у всі Двонадесяті свята звершувалася Божественна літургія.

Каплиця-вагончик

В кінці 2017 р. нам вдалося внести зміни до генерального плану м. Запоріжжя, згідно якими на даній земельній ділянці має бути розміщена культова споруда, тобто храм. Але на цьому «паперові митарства» не закінчились, а перейшли на вищий рівень складності.

11 червня 2019 р. виклавши по периметру бетонні блоки (14/6 м), і на їх основі залили із бетонну стяжку для підлоги майбутнього храму-каплиці. У день пам’яті святого праведного Петра Калнишевського, 13 листопада 2019 р., богослужіння «Храмового свята» було звершене на цьому фундаменті.

Перша Літургія на фундаменті

29.05.2020 р. виконавчий комітет Запорізької міської ради прийняв рішення (№232) про надання згоди на розроблення детального плану щодо розміщення на III-му Південному мікрорайоні храму на честь праведного Петра Калнишевського.

Почавши розробку детального плану, паралельно парафія отримала рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 27.07.20 р., в якому нам надавався дозвіл на порушення об’єкту благоустрою для розміщення тимчасового храму-каплиці за технологією каркасного будівництва. Тимчасова споруда тому, що капітальне будівництво можна проводити тільки після відведення земельної ділянки, а це дуже важка і тривала процедура.

Весь 2020 рік працювали над зведенням каркасних стін, обшиванням їх листами OSB. Осінню почали встановлювати дах. І на день пам’яті святого праведного Петра Калнишевського, 13 листопада 2020 р., було звершене перше богослужіння в храмі-каплиці, що будується. В кінці осені Господь явив нам Свою милість: коли закінчили накривати дах каплиці, через кілька годин у Запоріжжі випав перший сніг. Напевно Бог тримав сніг, щоб ми встигли закінчити покрівельні роботи.

Закінчили дах, перший сніг

В Акафістну Суботу 17.04.2021 р., у нашому «печерному храмі» була відслужена остання Літургія, в цій каплиці-вагончику громада молилася рівно 5 років.

На «Вербну Неділю», 25.04.2021 р., у нашому приході сталася велика радість. Як Господь наш, Ісус Христос увійшов у земний град Єрусалим, який є символом Нового Єрусалиму або Небесного Єрусалиму, тобто, Царства Небесного. У переносному сенсі град Єрусалим ще називали Сіон, тому що на горі Сіон був побудований Єрусалимський храм, тому Єрусалим (Сіон) називали «горою святою», «житлом і домом Божим», «царським містом Божим». Так і наш прихід, зі словами «Благословен грядий в Господнє Ім’я!» увійшов у храм-каплицю, яка зводиться як «житло і Божий дім» де і відбуватимуться всі богослужіння. Храм — це початок Царства Небесного на землі. Усі, хто молиться в земній каплиці, щиро бажають увійти в «Гірський Єрусалим», «Небесний Сіон».

Входимо для богослужінь у храм-каплицю

Свято Христового Воскресіння, 2 травня 2021 р. пройшло з особливою радістю, молилися вже не у військовому наметі і не у вагончику, а у розлогій каплиці, під чудовий спів новоствореного хору трудами регента Юлії Єфремової.

Пасха. Професійний хор

Десь приблизно наприкінці весни в нашому храмі-каплиці, що будується, оселилася сім’я стрижів. Птахи, повернувшись із теплих країв, облюбували місце для свого будиночка за храмовою іконою «Козацької» Богородиці. Невдовзі в гнізді з’явилися яйця, з яких вилупилося п’ять прекрасних пташенят. Богомольці крадькома поглядали і раділи цьому явищу. Пташенята росли, набиралися сил і до свята Вознесіння Господнього вони вже співали всю Літургію. Парафіяни підмітили, що у нас два хори, перший людський, а другий пташиний. Відразу згадалися слова Святого Письма: «Всякий подих нехай хвалить Господа»!

Весь 2021 р. проводились роботи по утепленню базальтовою ватою стін ззовні. Коли утеплення, яке не горить, дійшло до дерев’яних дверей, місцевий житель, спокушений бісом і задурений пропагандою, зробив підпал дверей храму-каплиці. Цей прикрий інцидент стався 6 серпня, приблизно о 3-й годині ночі. Милістю Божою, стараннями випадкового перехожого і трудами працівників пожежної охорони полум’я погасили. В один момент, разом з дерев’яним каркасом храму могли згоріти і всі труди прихожан.

На початку 2022 року був розроблений проект і замовленні металічні двері для храму. Встановлювали двері уже під звуки сирени, яка попереджувала про повітряну тривогу. Почалась війна.

Найважче було пережити перші дні війни, до такого ніхто не був готовий. Не дивлячись ні на що, прихожани з батюшкою кожного дня збиралися в храмі, де в гарячій молитві просили Бога миру для нашої багатостраждальної Батьківщини і перемоги над окупантами. Коли на підступах до нашого міста Запоріжжя велися з ворогом запеклі бої, то прихожани для ранених захисників нашої Вітчизни збирали медичну допомогу.

10 квітня 2022 року, в день пам’яті преподобної Марії Єгипетської, Високопреосвященніший Лука, митрополит Запорізький та Мелітопольський відвідав нашу парафію і вдруге відслужив Божественну літургію. Уже не під відкритим небом, а в храмі-каплиці. Архіпастир подякував всім прихожанам за їх труди для розвитку Церкви Христової і прославлення святого праведного Петра Калнишевського.

Милістю Божою, в червені і липні 2022 р. змогли провести утеплення стін і стелі з середини храму.

І ще багато доведеться молитися і трудитися нашому приходові. Потрібно закінчити відведення земельної ділянки і потім побудувати кам’яний храм на честь праведного Петра Калнишевського. Просимо у Бога на все благословення і помочі, розуміючи що все, що ми робимо, це: «не нам, Господи, не нам, але імені Твоєму!»

Ієрей Іоанн Юрцун

Комментариев нет

Читайте также

Читацький простір вихованців недільних шкіл Запоріжжя

Цього року в Запорізькій єпархії УПЦ вперше відбувся творчий фестиваль «Читацький простір під час війни», який висвітлив деякі моменти взаємин сучасних дітей з книжковим світом.

«Протянувший однажды руку к Богу, не должен затем уподобиться ребёнку»

18 апреля 2024 года, в седмицу 5-ю Великого канона, Четверток Великого канона, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский возглавил общеепархиальное богослужение в Свято-Андреевском кафедральном соборе Запорожья.

«Для любого человека Матерь Божия всегда остаётся Первой Помощницей и Заступницей»

20 апреля 2024 года, в праздник Похвалы Пресвятой Богородицы (Субботу Акафиста) Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию святителя Иоанна Златоуста в Никольском храме села Беленькое и обратился с проповедью о значении этого праздника.

«Если мы хотим быть источниками живой воды для этого мира, мы всегда должны быть со Христом»

21 апреля 2024 года, в неделю 5-ю Великого поста, день памяти преподобной Марии Египетской, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию в храме в честь страстотерпцев кнн. Бориса и Глеба, обратившись затем с проповедью о человеке как носителе живой и мёртвой воды.

Светлана Головина
12.03.2024
Храм – «апостол»
Светлана Головина
18.02.2024
Храм – «апостол»
Иерей Максим Райков
13.02.2024
Антивалентин
Светлана Головина
18.01.2024
Храм – «апостол»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
02.01.2024
Храм – «апостол»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
Храм на честь Святого Миколая Чудотворця
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
История храма в честь преподобного Сергия, игумена Радонежского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
История храма Архистратига Михаила
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
14.10.2023
История храмов Каменско-Днепровского благочиния
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
11.10.2023
История храма в честь апостола первомученика и архидиакона Стефана
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
12.09.2023
История соборной Покровской церкви г. Орехова
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
11.09.2023
Храм в честь Архистратига Михаила
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
08.09.2023
Храм в честь бессребреников Космы и Дамиана
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
03.08.2023
Храм в честь мучениц Веры, Надежды, Любови и матери их Софии
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
03.08.2023
Храм в честь Введения Пресвятой Богородицы во Храм
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
02.08.2023
Історія храму на честь ікони Божої Матері «Зимненська»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
10.07.2023
Храм в честь равноапостольного князя Владимира
Олег Валик, иерей Сергий Щербина
10.07.2023
Храм двух Матрон
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
История храма в честь Святого Духа
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Храм в честь преподобномученицы великой княгини Елисаветы
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Храм в честь иконы Божией Матери «Всех скорбящих Радость» (с грошиками)
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Чудо святителя Николая
Світлана Борхович
16.06.2023
Одна вправа із зірочками на всіх (есей до проєкту «Омріяне майбутнє»)
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма в честь иконы Божией Матери «Призри на смирение»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма во имя иконы Божией Матери «Целительница»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма в честь святого праведного Иоанна Кронштадтского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
Храм благоверного князя Святослава
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
Храм в честь святителя Луки (Войно-Ясенецкого), архиепископа Симферопольского и Крымского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма во имя пророка Елисея
иерей Александр Микитенко
05.05.2023
Храм святой блаженной Ксении Петербургской
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
05.05.2023
Свято-Николаевский женский монастырь: прошлое и настоящее
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
05.05.2023
Три юбилея для Свято-Троицкого храма
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
15.04.2023
История Свято-Георгиевского храма
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
15.04.2023
Храм преподобного Серафима Саровского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.04.2023
История храма в честь святых мучеников Фалалея и Трифона
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.03.2023
Храм в честь Успения Пресвятой Богородицы
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
06.03.2023
История храма во имя священномученика Петра, митрополита Крутицкого
Валентина Григорьева
04.02.2023
Дивный «бриллиант» на Павло-Кичкасе (история и нынешний день Свято-Троицкого храма в Заводском районе)
Протоиерей Алексий Литвин, Татьяна Иванюха
03.02.2023
История храма святителя Луки Крымского при гериатрическом пансионате и Доме ребенка «Солнышко»
Митрополит Лука (Коваленко), протоиерей Дмитрий Лопатко
03.02.2023
Какие последствия запрета священнослужителя
ул. Кияшко, 26 г. Запорожье, 69041 38 (061) 224-83-95