Дівчата ретельно підготуватися до колядування, приготували пісні, вивчили колядки та щедрівки. З того дня, як народився Ісус Христос, кожного року люди святкували День народження Спасителя світу – Різдво Христове. Усі християни переконані, що Ісус був посланий Богом на землю задля спокутування гріхів і спасіння людства.
Із історії
З настанням зими, напередодні Нового року по всій Україні дзвеніли колядки та щедрівки. А в ніч перед Різдвом Христовим діти і молодь вбравшись у вивернуті навиворіт кожухи, натягнувши маски, ходили в будинки, зупинялися під вікнами і славили господарів. Бажали їм у піснях і віршах добра і благополуччя. Пісні ці називалися колядками.
Діти співали колядки та щедрівки: «Небо і Земля», « Хай Ісус, мале дитя», «Зозіленька», «По всьому світі», «Нова радість стала», «Добрий вечір, пане господарю» та інші.
Наступного для дівчата заспівали колядки та щедрівки у домівках своїх бабусь і парафіян, котрі через похилий вік не мають змоги приходити до храму. В нагоду за труди та старання діти отримали від батюшки подарунки — солодкі цукерки. А від бабусь ще й печиво та яблука.
Вечір колядок
Сьогодні день чудовий Спів янголів ми чуємо Святе Різдво Христове Сьогодні ми святкуємо. 14-15 січня, учні недільної школи «Виноград», при храмі Казанської ікони Божої Матері с. Костянтинівки, за дорученням настоятеля парафії архімандрита Макарія (Шадріна) підготували та провели «Вечір колядок» і поколядували у домівках парафіян.
Духовенство:
|
Архимандрит Макарий (Шадрин)
|
«Всё, что есть вокруг нас и всё, что в нас – это лишь только любовь Божья»
22 июля 2024 года, в седмицу 5-ю по Пятидесятнице, в день памяти преподобного Гавриила Афонского, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию иерейским чином в Свято-Иоанно-Богословском епархиальном храме.
Поговорим по душам
28 июля 2024 года в 13:00 в на официальной странице Запорожской епархии УПЦ в Facebook Владыка приглашает всех желающих пообщаться в прямом эфире.
«Грех порабощает человека, праведность же делает его свободным»
21 июля 2024 года, в неделю 4-ю по Пятидесятнице, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию в храме в честь святого праведного Петра Калнышевского и произнёс проповедь.