Різдво на Україні віддавна було прийнято зустрічати особливо, дотримуючись різноманітних традицій та обрядів. А найулюбленіша традиція на різдвяні свята — це співати колядки, щедрівки, які уславляють радість того, що збулось над людством велике пророцтво про прихід Спасителя: «Як настало ж виповнення часу, Бог послав Свого Сина, що родився від жони, та став під Законом, щоб викупити підзаконних, щоб усиновлення ми прийняли» (Гал.4:4-5). Цю традицію в Енергодарі зберігають та розвивають.
Немала за розмірами актова зала Свято–Богоявленського храму насилу вмістила всіх бажаючих взяти участь в цьому святковому заході. Разом з дітьми сюди завітали батьки, дідусі й бабусі. В оголошенні про програму фестивалю було зазначено, що прийняти активну участь зможе кожен, хто завітає на свято прославлення великої події — дня приходу на землю Спасителя.
Фестиваль розпочався театралізованою виставою за участю вихованців школи, в якій розповідалось про важливість не тільки віри, але й виконання головної заповіді Іісуса Христа про любов до Бога та ближнього через добрі справи. Потім на сцену виходили виконавці колядок та піснеспівів, кожен виступ був по–своєму цікавим і оригінальним. Глядачі підтримували юних христославів своїми щирими аплодисментами. Вокальні виступи чергувалися з цікавими конкурсами та вікторинами. А коли було оголошено про можливість виступу для всіх присутніх, гаряче бажання виявили всі діти в залі. І не тільки вони, але й дорослі. Це було надзвичайно зворушливо: один за одним малеча читала віршики, співала колядки, щедрівки, прославляючи народження Богонемовляти, даруючи всім святковий настрій та щирі емоції. І, звичайно, ніхто з них не залишився без солодкого подаруночка: кожен колядник, ба, навіть кожна дитина, присутня на святі, отримала солодощі.
На завершення фестивалю до його учасників з привітальним словом звернулись священники, за сумісництвом — викладачі недільної школи: настоятель храму на честь святителя Луки Кримського протоієрей Григорій Гнатюк і священник протоієрей Володимир Мурга, настоятель Свято–Богоявленського храму протоієрей Василій Брода, священник храму на честь ікони Божої Матері «Призри на смирення» ієрей Григорій Іваненко. Вони поздоровили всіх зі святами та зазначили, як це важливо, що духовність і культура об’єднались на цьому фестивалі.
Урочиста частина змінилась загальною святковою трапезою. Гостей радо пригощали пирогами та солодощами. Колядки продовжували лунати, тепер їх співали всі присутні єдиним серцем і єдиними устами. Посмішки, чудовий настрій переконливо свідчили, що організаторам фестивалю на чолі з керівником недільної школи Ольгою Андріївною Гнатюк вдалось досягти своєї мети — продовжити традиції багатої культури української колядки, яка віддає шану великому святу Різдва Христова, й надати всім заряд позитивних емоцій на святкові дні.