Ім’я благовірного великого князя Київського Ярослава Мудрого приєднано до лику святих для загального церковного шанування і занесено у православний церковний календар. Чесні останки благовірного князя Ярослава вважаються святими мощами. Пам’ять благовірного великого князя Київського Ярослава Мудрого святкують 4 березня (20 лютого), в день його упокоєння.
День вшанування пам’яті Ярослава Мудрого
5 березня 2018 року у Свято-Покровському храмі м. Оріхова відзначено День вшанування пам’яті святого благовірного великого князя Київського Ярослава Мудрого. Благочинний Оріхівського церковного округу, настоятель Свято-Покровського храму протоієрей Анатолій Фесенко розповів прихожанам храму про його життя та діяльність. Ярослав Мудрий почитається, як небесний покровитель державних діячів, юристів, прокурорів, будівничих храмів, бібліотекарів, наукових працівників, вчителів та студентів.
![](https://hramzp.ua/wp-content/themes/eparhy/assets/i/telegram-logo.png)
Храмы, монастыри:
![]() |
Храм в честь Покрова Пресвятой Богородицы , г. Орехов
|
Духовенство:
![]() |
Протоиерей Анатолий Фесенко
|
![](https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2024/07/IMG_8208-660x440.jpg)
«Грех порабощает человека, праведность же делает его свободным»
21 июля 2024 года, в неделю 4-ю по Пятидесятнице, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию в храме в честь святого праведного Петра Калнышевского и произнёс проповедь.
![](https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2024/07/IMG_7990-660x440.jpg)
«Всё, что есть вокруг нас и всё, что в нас – это лишь только любовь Божья»
22 июля 2024 года, в седмицу 5-ю по Пятидесятнице, в день памяти преподобного Гавриила Афонского, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию иерейским чином в Свято-Иоанно-Богословском епархиальном храме.
![](https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2024/07/Screenshot_2-660x440.jpg)
Поговорим по душам
28 июля 2024 года в 13:00 в на официальной странице Запорожской епархии УПЦ в Facebook Владыка приглашает всех желающих пообщаться в прямом эфире.