ОРІХІВ. «Оберігати державу та її громадян»
Благочинний Оріхівського округу протоієрей Анатолій Фесенко привітав з 20-річчям створення Державної служби надзвичайних ситуацій в Україні працівників Оріхівського районного сектору ГУ ДСНС.
Щорічно 17 вересня відзначається День рятівника, адже саме в цей день Православна Церква вшановує ікону Божої Матері "Неопалима Купина". Цей чудотворний образ, як і рятувальники, захищає людей від пожеж та іншого лиха й допомагає їм у тяжку хвилину.
Напередодні цієї дати до Оріхівського районного сектору Державної служби України з надзвичайних ситуацій завітали почесні гості: голова Оріхівської районної ради Дудніченко К.В., голова Оріхівської районної державної адміністрації Проценко М.Г., Оріхівський міський голова Герасименко С.М., благочинний Оріхівського округу протоієрей Анатолій Фесенко та інші, щоб привітати рятувальників з нагоди 20-річчя створення Державної служби надзвичайних ситуацій в Україні.
Державна служба з надзвичайних ситуацій України не даремно має гасло "Запобігти. Врятувати. Допомогти". Воно відображає нелегкі будні рятувальників.
У своєму вітальному слові о. Анатолій сказав: «Оберігати державу та її громадян від пожеж і надзвичайних ситуацій завжди було благородною справою. Нехай на терені мужньої професії вас не залишає лицарський дух людяності і впевненості у своїх силах і завжди оберігає вас Пресвята Богородиця, яка є Покровительницею пожежників та рятувальників і надає допомогу всім, хто потрапив у біду».
За поданням т.в.о. начальника Оріхівського районного сектору ГУ ДСНС України в Запорізькій області капітана служби цивільного захисту Зіненка М.О. священник нагородив Почесними грамотами працівників служби цивільного захисту водія служби, старшого сержанта Олександра Скирду та пожежних - рятувальників, сержантів Євгена Мозгіна та Олександра Голікова.
Прес-служба Запорізької єпархії Української Православної Церкви
![](https://hramzp.ua/wp-content/themes/eparhy/assets/i/telegram-logo.png)
![](https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2024/07/IMG_7990-660x440.jpg)
«Всё, что есть вокруг нас и всё, что в нас – это лишь только любовь Божья»
22 июля 2024 года, в седмицу 5-ю по Пятидесятнице, в день памяти преподобного Гавриила Афонского, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию иерейским чином в Свято-Иоанно-Богословском епархиальном храме.
![](https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2024/07/IMG_8208-660x440.jpg)
«Грех порабощает человека, праведность же делает его свободным»
21 июля 2024 года, в неделю 4-ю по Пятидесятнице, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию в храме в честь святого праведного Петра Калнышевского и произнёс проповедь.
![](https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2024/07/Screenshot_2-660x440.jpg)
Поговорим по душам
28 июля 2024 года в 13:00 в на официальной странице Запорожской епархии УПЦ в Facebook Владыка приглашает всех желающих пообщаться в прямом эфире.