×
Суббота, 20 Апреля 2024
прп. Гео́ргия исп.;
прп. Дании́ла Переяславского;
мч. Каллио́пия Помпеопольского;
мч. Руфи́на;

мц. Акили́ны Младшей;

прп. Серапио́на Синдонита;
сщмч. Арка́дия Добронравова;
прмц. Евдоки́и Павловой;


При поддержке: azbyka.ru
Рад приветствовать всех посетителей нашего сайта.
Пусть он поможет Вам найти дорогу к Богу и будет полезен в деле Вашего спасения!
Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский

Сайт hram.zp.ua — информационный интернет — ресурс Запорожской епархии Украинской Православной Церкви (далее — Платформа).
Основными задачами сайта являются:
— освещение многообразия жизни православия в Украине, а также событий и вопросов, которые интересны верующим или интересующимся православием гражданам нашей страны;
— освещение деятельности епархии, митрополита Запорожского и Мелитопольского Луки, предоставление информации о совершении богослужений и празднованиях, о тенденциях развития православной веры в регионе, а также отображение официальной позиции епархии по поводу церковных и социально-культурных событий;
— размещение справочной информации о работе епархиального управления, кафедральных соборов, храмах, благочиниях, монастырях;
— создание коммуникационных возможностей для упрощения общения православных верующих с духовенством епархии;

Сайт создан по благословению архиепископа Василия в 2008 году. С апреля 2009 года работу редакции епархиального сайта благословил владыка Иосиф, епископ Запорожский и Мелитопольский.

C 29 декабря 2010 года —  работу редакции епархиального сайта благословил и лично курирует Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский.

ОГРАНИЧЕНИЯ:

1. Все материалы, опубликованные на сайте, соответствуют официальным документам, но не могут быть использованы в качестве таковых с целью обжалования, перепечатки в прессе или для прочих, в том числе юридических или судебных действий.

2. Все права на материалы, опубликованные на сайте, защищены согласно украинскому и международному законодательству об авторских правах. При использовании текстов сайта в электронных СМИ ссылка на сайт «Запорожская епархия УПЦ» обязательна, при использовании материалов в Интернете обязательна гиперссылка на hram.zp.ua или страницу материала.  При этом обращается внимание, что на сайте публикуются и материалы других интернет — источников. В этом случае — правообладателем материалов является источник публикации и использование данных материалов необходимо осуществлять в соответствии с правилами, которые указаны авторами или правообладателями материалов.

Редакция может не разделять точки зрения, представленные в публикациях авторов.

На сайте не публикуются материалы, содержащие открытые призывы к насилию, разжиганию межнациональной или религиозной вражды, противоречащие действующему законодательству Украины.

Читатели имеют возможность оставлять комментарии к публикациям сайта.

Не допускаются комментарии, содержащие оскорбления, переход на личности, выяснение личных отношений, личную переписку, совершенно не касающиеся темы публикации, набранные ПРОПИСНЫМИ буквами, содержащие бездоказательные обвинения других участников, экстремистские высказывания, провокационную информацию и т.д.

Все комментарии проходят модерацию. Комментарии, нарушающие указанные выше требования — удаляются.

 

Сбор личной информации

Платформа может собирать, сохранять и использовать такие виды личной информации:

  1. информация о вашем компьютере и о посещении и использовании вами Платформы;
  2. информация, предоставляемая вами при регистрации на Платформе;
  3. информация, отправляемая вами на Платформу при использовании форм;
  4. информация, полученная с вашего согласия от сторонних OAuth сервисов;

Использование вашей личной информации

Личная информация, переданная нам посредством Платформы, будет использоваться для следующих целей:

  1. администрирования Платформы;
  2. идентификации;
  3. персонализации Платформы для вас;
  4. предоставления вам доступа к материалам, размещенным на Платформе;
  5. отправления вам писем по электронной почте;
  6. обработки обращений, связанных с вами на Платформе;
  7. сохранения Платформы в безопасности и предупреждения мошенничества.

Платформа не будет предоставлять вашу личную информацию третьим лицам.

Разглашение личной информации

Платформа может раскрыть вашу личную информацию любому из наших сотрудников исходя из необходимости для целей, изложенных в этой Политике.

Мы можем раскрыть вашу личную информацию любому члену нашей группы компаний в той мере, насколько это уместно для целей, изложенных в этой Политике.

Мы можем раскрыть вашу личную информацию:

  1. в том случае, когда мы обязаны это сделать согласно закону;
  2. в связи с любыми текущими или будущими судебными делами;
  3. с целью установления, осуществления или защиты наших законных прав (в том числе предоставления информации третьим лицам в целях предотвращения мошенничества);

Запорожская епархия УПЦ
Запорожская епархия УПЦ 38 (061) 224-83-95 ул. Кияшко, 26 г. Запорожье, 69041
https://hramzp.ua/pubitem/yuridichniy-viddil-upc-opublikuvav-roz
голосов: 0
0 0
4 Апреля 2019 г

3 квітня 2019 року Синодальний юридичний відділ УПЦ опублікував роз’яснення щодо протиправних дій та примусової зміни підлеглості релігійних громад Української Православної Церкви, передає Інформаційно-просвітницький відділ з посиланням на law.church.ua ( http://law.church.ua/2019/04/03/rozyasnennya-yuridichnogo-viddilu-upc-shhodo-protipravnix-dij-ta-primusovoji-zmini-pidleglosti-religijnix-gromad-upc/ ).

https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2019/04/Zasidannya-Svyashhennogo-Sinodu-3.jpg https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2019/04/Zasidannya-Svyashhennogo-Sinodu-3-150x150.jpg
Узнавайте о событиях первыми. Подпишитесь на наш Telegram

Законом України №2673-VIII внесені зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» і запроваджено механізм реалізації права на зміну підлеглості релігійної громади в організаційних і канонічних питаннях.

Згідно частини першої ст. 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того самого культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об’єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб.

Згідно з частиною другою ст. 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» членство в релігійній громаді ґрунтується на принципах вільного волевиявлення, а також на вимогах статуту (положення) релігійної громади. Релігійна громада на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом (положенням).

Таким чином, членство в релігійній громаді ґрунтується на принципах вільного волевиявлення з одного боку, а з іншого – на вимогах статуту.

За таких обставин, релігійна громада шляхом викладення відповідних положень у власному статуті вправі самостійно встановлювати вимоги, які висуваються до членів релігійної громади, а також у порядку, визначеному статутом, приймати нових та виключати існуючих членів релігійної громади.

Оскільки членство в релігійній громаді може визначатись положеннями статуту (вимоги до членів громади, порядок прийняття та виключення членів), то фактично особи, які є членами релігійної громади, складають парафіяльні збори релігійної громади (як вищий орган управління).

Як передбачено пунктом 3 Розділу VIII, Г Статуту про управління Української Православної Церкви до складу Парафіяльних зборів належать священно- та церковнослужителі, засновники парафії, а також миряни, члени даної парафії, які регулярно беруть участь у літургійному житті даної парафії, відзначаються християнською доброчесністю, досягли повноліття, не перебувають під забороною в священнослужінні, церковним або кримінальним судом загальної юрисдикції.

З огляду на це, особи, які хоча і вважають себе членами релігійної громади, однак не включені до складу парафіяльних зборів релігійної громади або були виключені зі складу останніх, не можуть вважатись членами релігійної громади в розумінні Закону №2673-VIII та не мають права брати участі у прийнятті рішення про зміну підлеглості релігійної громади в організаційних і канонічних питаннях.

Відповідно до частини четвертої ст. 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до статуту (положення) релігійної громади.

Статутами релігійних громад передбачена відповідна кількість членів релігійної громади, за присутності на парафіяльних зборах якої, останні вважаються повноважними, тобто такими, що мають право приймати рішення з тих чи інших питань.

Зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (частина восьма ст. 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації») надають право частині релігійної громади, не згодної з прийнятим рішенням про зміну підлеглості, створити власну нову релігійну громаду та укласти відповідний договір про порядок користування культовою будівлею та майном з їхнім власником.

Рішення про підтвердження підлеглості та внесення відповідних змін до статутів оформлюється протоколом загальних зборів релігійної громади – парафіяльних зборів, в якому має бути відображено інформацію про винесення питання про підтвердження підлеглості релігійної громади на голосування, ухвалення такого рішення кількістю голосів, визначеною вище, а також внесення відповідних змін до статуту релігійної громади.

Відповідно до частини п’ятої ст. 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» такий протокол засвідчується підписами (підписується) всіх членів релігійної громади, які підтримали таке рішення.

З огляду на те, що наразі трапляються непоодинокі випадки вчинення дій з протиправної примусової зміни підлеглості релігійних громад, останнім пропонується самостійно вчинити дії, направлені на недопущення та запобігання подальших таких випадків шляхом затвердження складу загальних зборів релігійної громади – парафіяльних зборів (за відсутності відповідного затвердженого складу) та питання про підтвердження підлеглості релігійної громади в організаційних і канонічних питаннях.

З огляду на те, що відбуваються випадки прийняття рішення про зміну підлеглості саме відповідною територіальною громадою населеного пункту, слід розрізняти поняття релігійної громади та територіальної громади населеного пункту, що, звичайно, є кардинально різними поняттями.

Поняття, порядок формування та членства у територіальних громадах визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та не має нічого спільного з відповідними положеннями Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Згідно з пунктом першим ч. 1 ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальна громада – жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Територіальна громада відповідного населеного пункту є основним носієм функцій і повноважень місцевого самоврядування на відміну від релігійної громади, що має єдиною метою задоволення релігійних потреб її членів.

В межах однієї територіальної громади можуть діяти декілька релігійних громад різного культу, течії, напрямку.

Таким чином, до територіальної громади належать всі особи, що проживають на території відповідного населеного пункту (селища, села, міста), а релігійна громада, у свою чергу, складається з осіб, які у порядку, встановленому статутом такої громади, набули членство в релігійній громаді.

З огляду на це, рішення про зміну/підтвердження підлеглості релігійної громади може бути прийнято виключно членами такої релігійної громади на загальних зборах релігійної громади – парафіяльних зборах.

За таких обставин проведення зборів саме територіальної громади та винесення на розгляд таких зборів питання про зміну підлеглості релігійної громади є таким, що суперечить положенням чинного законодавства України.

Протиправність таких дій обґрунтована тим, що відповідно до Закону №2673-VIII рішення про зміну підлеглості може бути ухвалене виключно релігійною громадою на відповідних зборах (частина четверта ст. 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»).

Більше того, з огляду на те, що членство у парафіяльних зборах ґрунтується на положеннях статуту релігійної громади, то рішення про зміну підлеглості такої громади приймають особи, що включені до складу загальних зборів релігійної громади – парафіяльних зборів (частина друга ст. 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»).

У зв’язку з цим настоятелям релігійних громад рекомендується формувати та зберігати списки членів загальних зборів релігійної громади – парафіяльних зборів для підтвердження у майбутньому факту, що рішення про зміну підлеглості релігійної громади було прийнято особами, які не є членами релігійної громади.

Частиною третьою ст. 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» визначено, що загальні збори релігійної громади – парафіяльні збори, на які виноситься рішення про зміну підлеглості релігійної громади, можуть скликатись виключно її членами.

Крім цього, ані загальними зборами громадян територіальної громади, ані місцевими ініціативами, ані в порядку місцевого референдуму  не може прийматись рішення, що стосується релігійної громади та будь-яких релігійних питань, оскільки територіальна громада вправі приймати рішення лише з питань, що віднесені до відання місцевого самоврядування.

Так, відповідно до частини другої ст. 7 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» предметом місцевого референдуму може бути будь-яке питання, віднесене Конституцією України, цим та іншими законами до відання місцевого самоврядування.

Згідно з частиною другою ст. 8 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення загальних зборів громадян враховуються органами місцевого самоврядування в їх діяльності.

Оскільки питання зміни підлеглості релігійної громади в організаційних і канонічних питаннях може бути вирішене виключно релігійної громадою, а не органами місцевого самоврядування, зібрання всіх чи частини жителів села (сіл), селища, міста які скликаються для вирішення питань місцевого значення не повноважні приймати рішень, що стосуються діяльності релігійних громад.

Так, у випадку порушення прав релігійних громад передбачена кримінальна відповідальність. Кримінальний кодекс України має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання кодекс визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Отже, після встановлення наявності вчинення незаконних дій зі зміни підлеглості чи порушення інших прав релігійної громади необхідно викликати працівників поліції на місце події, а також здійснити детальну фіксацію дій, що вчиняється, за допомогою будь-яких технічних портативних пристроїв (мобільний телефон, фото-, відеокамери тощо), залучити свідків та встановити обставини наявності/відсутності факту складення протоколу зборів про зміну підлеглості релігійної громади, його підписання учасниками зборів, встановити осіб-організаторів таких зборів, факту прийняття статуту релігійної громади в новій редакції тощо.

Крім цього, пропонується звернутись до територіального відділку поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення, із детальним описом фактичних обставин події, що відбувалась. Підставами для звернення – є суспільно небезпечні діяння, які підпадають під кримінально карані. Звертаємо увагу, що звернення до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення рекомендується складати за участі адвоката (юриста), який, у разі наявності фактів вчинення учасниками відповідної події інших злочинів, зможе надати правову допомогу у вигляді правильної кваліфікації вчинених дій.

Також необхідно негайно повідомити єпархіального архієрея та Юридичний відділ Української Православної Церкви про факти вчинення названих дій, а після збирання та фіксації інформації про обставини події – додатково повідомити такі відомості з вичерпним викладенням такої інформації.

ВАЖЛИВО!!!

ЗАПАМЯТАЙТЕ, ЩО В РАЗІ ЗАХОПЛЕННЯ ХРАМУ ТА ВЧИНЕННЯ ІНШИХ ПРОТИПРАВНИХ ДІЙ, ПОВІДОМЛЯЙТЕ ПРО ЦЕ В ПОЛІЦІЮ ЗА ТЕЛЕФОНОМ «102», А ТАКОЖ ЧЕРГОВОГО НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ЗА НОМЕРОМ ТЕЛЕФОНУ (067) 956-92-54.

ЗАПАМЯТАЙТЕ, ЩО В РАЗІ ПОРУШЕННЯ ВАШИХ ПРАВ, ВІДРАЗУ ПОВІДОМЛЯЙТЕ ПРО ЦЕ ЮРИДИЧНИЙ ВІДДІЛ УПЦ ЗА ТЕЛЕФОНОМ (097) 537 55 96.

Юридичний відділ УПЦ

Комментариев нет

Читайте также

Владыка совершил заупокойное богослужение

13 апреля 2024 года, в седмицу 4-ю Великого поста, Крестопоклонную, поминовение усопших, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил заупокойное богослужение по душам усопших православных христиан.

В Покровском архиерейском соборе встретили Всеукраинский крестный ход

16 апреля, по благословению Высокопреосвященнейшего Луки, митрополита Запорожского и Мелитопольского, в рамках Всеукраинского крестного хода для духовной поддержки и укрепления народа Украины, организованного, по благословению Блаженнейшего Онуфрия, Митрополита Киевского и всея Украины, Синодальным отделом УПЦ по взаимодействию с Вооруженными силами и другими военными формированиями Украины, в Покровский архиерейский собор были доставлены чтимые святыни: икона Покрова Пресвятой Богородицы с частицей Её омофора, иконы святого равноапостольного князя Владимира и святого праведного Петра Калнышевского, частицы мощей этих святых, а также частица мощей святого мученика Виктора. Святыни сопровождал клирик Киевской епархии, глава сектора опеки воинов-интернационалистов и участников боевых действий при Синодальном военном отделе УПЦ, настоятель храма Всех Святых Воинов (г. Киев) протоиерей Вячеслав Яковенко.

Воспитанники воскресной школы на детском спектакле

14 апреля воскресная школа «Пчёлки» по благословению настоятеля Свято-Покровского архиерейского собора протоиерея Олега Семенчука посетила представление «Золушка» в театре им. В.Г.Магара.

«Когда человек уповает на Бога, он на многие процессы смотрит спокойно, потому что на душе у него всё спокойно»

14 апреля 2024 года, в неделю 4-ю Великого поста, день памяти преподобного Иоанна Лествичника, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию в Свято-Елисаветинском женском монастыре, по окончании которой обратился с проповедью о надежде как особом состоянии человеческой души.

Светлана Головина
12.03.2024
Храм – «апостол»
Светлана Головина
18.02.2024
Храм – «апостол»
Иерей Максим Райков
13.02.2024
Антивалентин
Светлана Головина
18.01.2024
Храм – «апостол»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
02.01.2024
Храм – «апостол»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
Храм на честь Святого Миколая Чудотворця
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
История храма в честь преподобного Сергия, игумена Радонежского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
История храма Архистратига Михаила
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
14.10.2023
История храмов Каменско-Днепровского благочиния
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
11.10.2023
История храма в честь апостола первомученика и архидиакона Стефана
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
12.09.2023
История соборной Покровской церкви г. Орехова
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
11.09.2023
Храм в честь Архистратига Михаила
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
08.09.2023
Храм в честь бессребреников Космы и Дамиана
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
03.08.2023
Храм в честь мучениц Веры, Надежды, Любови и матери их Софии
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
03.08.2023
Храм в честь Введения Пресвятой Богородицы во Храм
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
02.08.2023
Історія храму на честь ікони Божої Матері «Зимненська»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
10.07.2023
Храм в честь равноапостольного князя Владимира
Олег Валик, иерей Сергий Щербина
10.07.2023
Храм двух Матрон
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
История храма в честь Святого Духа
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Храм в честь преподобномученицы великой княгини Елисаветы
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Храм в честь иконы Божией Матери «Всех скорбящих Радость» (с грошиками)
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Чудо святителя Николая
Світлана Борхович
16.06.2023
Одна вправа із зірочками на всіх (есей до проєкту «Омріяне майбутнє»)
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма в честь иконы Божией Матери «Призри на смирение»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма во имя иконы Божией Матери «Целительница»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма в честь святого праведного Иоанна Кронштадтского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
Храм благоверного князя Святослава
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
Храм в честь святителя Луки (Войно-Ясенецкого), архиепископа Симферопольского и Крымского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма во имя пророка Елисея
иерей Александр Микитенко
05.05.2023
Храм святой блаженной Ксении Петербургской
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
05.05.2023
Свято-Николаевский женский монастырь: прошлое и настоящее
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
05.05.2023
Три юбилея для Свято-Троицкого храма
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
15.04.2023
История Свято-Георгиевского храма
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
15.04.2023
Храм преподобного Серафима Саровского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.04.2023
История храма в честь святых мучеников Фалалея и Трифона
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.03.2023
Храм в честь Успения Пресвятой Богородицы
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
06.03.2023
История храма во имя священномученика Петра, митрополита Крутицкого
Валентина Григорьева
04.02.2023
Дивный «бриллиант» на Павло-Кичкасе (история и нынешний день Свято-Троицкого храма в Заводском районе)
Протоиерей Алексий Литвин, Татьяна Иванюха
03.02.2023
История храма святителя Луки Крымского при гериатрическом пансионате и Доме ребенка «Солнышко»
Митрополит Лука (Коваленко), протоиерей Дмитрий Лопатко
03.02.2023
Какие последствия запрета священнослужителя
ул. Кияшко, 26 г. Запорожье, 69041 38 (061) 224-83-95