×
Пятница, 19 Апреля 2024
свт. Евти́хия;
равноап. Мефо́дия;
прп. Платони́ды Сирской;
мчч. Иереми́я,
Архи́лия,
Петра́ Жукова,
Про́хора Михайлова,
сщмчч. Иоа́нна (1934),
Иа́кова (1943) Бойковых;

исп. Севастиа́на Карагандинского (Фомина);


При поддержке: azbyka.ru
Рад приветствовать всех посетителей нашего сайта.
Пусть он поможет Вам найти дорогу к Богу и будет полезен в деле Вашего спасения!
Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский

Сайт hram.zp.ua — информационный интернет — ресурс Запорожской епархии Украинской Православной Церкви (далее — Платформа).
Основными задачами сайта являются:
— освещение многообразия жизни православия в Украине, а также событий и вопросов, которые интересны верующим или интересующимся православием гражданам нашей страны;
— освещение деятельности епархии, митрополита Запорожского и Мелитопольского Луки, предоставление информации о совершении богослужений и празднованиях, о тенденциях развития православной веры в регионе, а также отображение официальной позиции епархии по поводу церковных и социально-культурных событий;
— размещение справочной информации о работе епархиального управления, кафедральных соборов, храмах, благочиниях, монастырях;
— создание коммуникационных возможностей для упрощения общения православных верующих с духовенством епархии;

Сайт создан по благословению архиепископа Василия в 2008 году. С апреля 2009 года работу редакции епархиального сайта благословил владыка Иосиф, епископ Запорожский и Мелитопольский.

C 29 декабря 2010 года —  работу редакции епархиального сайта благословил и лично курирует Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский.

ОГРАНИЧЕНИЯ:

1. Все материалы, опубликованные на сайте, соответствуют официальным документам, но не могут быть использованы в качестве таковых с целью обжалования, перепечатки в прессе или для прочих, в том числе юридических или судебных действий.

2. Все права на материалы, опубликованные на сайте, защищены согласно украинскому и международному законодательству об авторских правах. При использовании текстов сайта в электронных СМИ ссылка на сайт «Запорожская епархия УПЦ» обязательна, при использовании материалов в Интернете обязательна гиперссылка на hram.zp.ua или страницу материала.  При этом обращается внимание, что на сайте публикуются и материалы других интернет — источников. В этом случае — правообладателем материалов является источник публикации и использование данных материалов необходимо осуществлять в соответствии с правилами, которые указаны авторами или правообладателями материалов.

Редакция может не разделять точки зрения, представленные в публикациях авторов.

На сайте не публикуются материалы, содержащие открытые призывы к насилию, разжиганию межнациональной или религиозной вражды, противоречащие действующему законодательству Украины.

Читатели имеют возможность оставлять комментарии к публикациям сайта.

Не допускаются комментарии, содержащие оскорбления, переход на личности, выяснение личных отношений, личную переписку, совершенно не касающиеся темы публикации, набранные ПРОПИСНЫМИ буквами, содержащие бездоказательные обвинения других участников, экстремистские высказывания, провокационную информацию и т.д.

Все комментарии проходят модерацию. Комментарии, нарушающие указанные выше требования — удаляются.

 

Сбор личной информации

Платформа может собирать, сохранять и использовать такие виды личной информации:

  1. информация о вашем компьютере и о посещении и использовании вами Платформы;
  2. информация, предоставляемая вами при регистрации на Платформе;
  3. информация, отправляемая вами на Платформу при использовании форм;
  4. информация, полученная с вашего согласия от сторонних OAuth сервисов;

Использование вашей личной информации

Личная информация, переданная нам посредством Платформы, будет использоваться для следующих целей:

  1. администрирования Платформы;
  2. идентификации;
  3. персонализации Платформы для вас;
  4. предоставления вам доступа к материалам, размещенным на Платформе;
  5. отправления вам писем по электронной почте;
  6. обработки обращений, связанных с вами на Платформе;
  7. сохранения Платформы в безопасности и предупреждения мошенничества.

Платформа не будет предоставлять вашу личную информацию третьим лицам.

Разглашение личной информации

Платформа может раскрыть вашу личную информацию любому из наших сотрудников исходя из необходимости для целей, изложенных в этой Политике.

Мы можем раскрыть вашу личную информацию любому члену нашей группы компаний в той мере, насколько это уместно для целей, изложенных в этой Политике.

Мы можем раскрыть вашу личную информацию:

  1. в том случае, когда мы обязаны это сделать согласно закону;
  2. в связи с любыми текущими или будущими судебными делами;
  3. с целью установления, осуществления или защиты наших законных прав (в том числе предоставления информации третьим лицам в целях предотвращения мошенничества);

Запорожская епархия УПЦ
Запорожская епархия УПЦ 38 (061) 224-83-95 ул. Кияшко, 26 г. Запорожье, 69041
https://hramzp.ua/pubitem/rozdumi-peresichnoi-domogospodarki-i
голосов: 0
0 0
26 Января 2018 г

Благословіть, владико. Простіть, але я не можу зараз не написати листа. Ось мої роздуми з приводу події в Запоріжжі.

https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2018/01/Prikhozhanka.-Risunok.-Bumaga.-Karandash.-30-40sm.-KHudozhnik-Rusin-Sergey-Nikolaevich.jpg https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2018/01/Prikhozhanka.-Risunok.-Bumaga.-Karandash.-30-40sm.-KHudozhnik-Rusin-Sergey-Nikolaevich-150x150.jpg
Узнавайте о событиях первыми. Подпишитесь на наш Telegram

Подія з не відспівуванням дитини священником УПЦ в Запоріжжі відгукнулася шквалом емоцій в інтернет–спільнотах. Учасники дискусій в своєму волевиявленні були одностайні — «Винен!» Така одностайність мене насторожує. Чи не є вона наслідком обмеженого бачення проблеми, тим більше, що позиція керуючого архієрея митрополита Луки кардинально відрізняється від думки більшості? На мою думку, такими шорами, які звужують розуміння причин та наслідків події в даному випадку, є матеріальний світогляд переважаючої більшості та безпідставне покладання на логічність власних міркувань та висновків.

Справа в тому, що люди та події не підчиняються законам логіки, бо по суті є системами. Логічне мислення пов’язує між собою близькі в часі та просторі події і видає нам швидке рішення, помилковість якого ми не бачимо. Ми живемо в світі систем, тому для розуміння подій, які відбуваються з нами і навколо нас, потрібен зовсім інший підхід. Для цілісного сприйняття та розуміння оточуючого світу наука запропонувала новий підхід — системне мислення. Книжка «Искусство системного мышления» Дж. О’Коннора спонукала мене по–новому перечитати Послання ап. Павла. На мою думку, це знання дарував нам Творець, недарма системне мислення ще називають мисленням майбутнього. «Ним створено все на небі й на землі, видиме й невидиме, чи то престоли, чи то господства, чи то влади, чи то начальства, усе через Нього й для Нього створено! А Він є перший від усього, і все Ним стоїть. І Він Голова тіла, Церкви» (Кол 1:16–18) Виходить, що саме Господь і є тією рушійною силою Надсистеми — створеного ним світу, в якому ми живемо. Системне мислення вивчає ціле, щоб зрозуміти поведінку окремих частин системи. Якщо ми спробуємо проаналізувати поведінку всіх причетних до вище названої події з точки зору системного підходу, то для нас відкриється зовсім інше розуміння того, що відбувалося.

Перша система — частина суспільства; це всі небайдужі учасники обговорень, які емоційно висловили своє ставлення до поведінки священника УПЦ.

Друга система — сім’я. Батьки для хрещення обрали церкву УПЦ Київського Патріархату. Неважливо, якими мотивами користувалися ці молоді люди. Головне, що це був їх свідомий вибір.

Третя система — це УПЦ Київського Патріархату. Для батьків очевидно було несуттєвим те, що УПЦ Київського Патріархату не являється канонічною, бо не має зв’язку із Вселенським Православ’ям, через що не визнана Православними Церквами інших країн. Трохи детальніше про це. Предстоятель УПЦ-КП не має благодаті Святого Духа, бо він був позбавлений не тільки сану митрополита і всіх степенів священства (диякон, священник, єпископ), а ще і чернецтва Судовим рішенням Архієрейського Собору від 11.06. 1992р. Очільник УПЦ- КП наприкінці 2017р звернувся з листом до РПЦ «вменить яко не бывшие» всі рішення про анафеми, тобто визнати їх недійсними від початку. На даний час отець Філарет не може здійснювати Таїнства, бо залишається відлученим від Церкви згідно Апостольського вчення (Гал 1:9). Звернемося за роз’ясненням до Вікіпедії. «З точки зору православної еклезіології будь–яке відхилення як від віри Церкви (єресь), так і від боготвореної структури Церкви (розкол) неминуче призводить до розриву з Церквою. Цей розрив констатується Церквою у анафемствуванні, тобто заяві про неможливість для Церкви нести далі відповідальність за того чи іншого єретика або розкольника, косніючого у своєму відхиленні.» Ще Апостоли встановили той порядок безперервного священства через Таїнство рукопокладання, якого дотримуються в Церкві і до нашого часу. Під час таїнства священства благодать Духа Святого передається від єпископа до священника, а потім і до вірян. Апостол Павел в Посланні до Тимофія називає це даром Божим. Отже, не можуть здійснювати Таїнства і священнослужителі УПЦ-КП, бо ніхто не може сам себе «зробити» священником, використовуючи знання чи таланти. Нажаль, священство УПЦ-КП не має такого дару Божого, тому і їх парафіяни позбавлені благодаті Святого Духа, тобто залишаються не хрещеними. На сьогодні такий стан справ в усіх церквах Київського Патріархату.

Якщо Константинопольський Патріархат визнає канонічність УПЦ-КП, то в Україні тоді буде діяти дві канонічні православні Церкви, а ми всі відразу станемо єдиним православним суспільством, яке буде вимагати від влади втілення і виконання християнських заповідей кожним чиновником і народним депутатом на своєму робочому місці. Ми більше «не поведемося» на маніпуляції, що Українська Православна Церква становить загрозу для суспільства, бо справжньою загрозою для держави є бездіяльність. Мені подумалося, що нам варто зараз шукати примирення між собою, щоб швидше згуртуватися в майбутньому, адже влада дуже наполеглива у створенні Помісної Церкви. Хоча Церква — це Тіло Христове, а не політично–релігійна організація, створена у владних кабінетах. Будьмо пильними!

Четверта система — це Українська Православна Церква, яка є канонічною, бо через Руську Православну Церкву зв»язана із Вселенським Православ»ям і визнана всіма Православними Церквами. Тому варто уважно перечитати аргументи керуючого архієрея Запорізької єпархії митрополита Луки, щоб зрозуміти мотиви поведінки священника УПЦ. «Хрещення є таїнством входження в лоно Церкви. Хрещення — як паспорт, який свідчить про громадянство. Хрещена людина є членом Церкви і має як обов`язки, так і права. Зокрема, над нею можуть звершуватися всі подальші церковні таїнства й обряди аж до відспівування чи похорону, які саме тому й мають сенс, бо звершуються над членом Церкви. Якщо ж людина не хрещена, значить вона не є членом Церкви, а тому не лише немає жодного подальшого сенсу звершувати над нею інші церковні таїнства й обряди аж до чину похорону, але це й забороняється священику церковними правилами. Раз дитина не хрещена в благодатній Церкві, значить вона не є членом Церкви, а відтак і відспівування такої дитини не має сенсу і для священика це є забороненим. Якби священик все ж вирішив би відспівати таку дитину, він би порушив церковні правила.»

Митрополит Лука додає, що в такому разі священник буде відповідати перед Богом. Для звинувачення священника Запорізької єпархії користувачі соцмереж посилалися на євангельські істини та церковну практику. Що можна заперечити на аргументи, що дитина все–таки була хрещена ніби мирянином? Застаріле слово «Мирянин» має кілька значень: «Людина, як член суспільства, що живе світським життям» та «Людина, яка відноситься до певного кола людей, об’єднаних спільними інтересами чи певною діяльністю». У Першому правилі св. Василія Великого слово «мирянин» вживається в першому значенні, «сделавшись мирянами, не имели власти ни крестить, ни рукополагать, и не могли преподать другим благодать Святого Духа, от которой сами отпали».

В Требнику, яким користуються священники УПЦ, слово «мирянин» вживається в іншому значенні, як будь–яка людина з церковного народу православної Церкви. Коли вже немає загрози життю хрещеному мирянином священник доповнює «Восполнением от иерея чина святаго крещения, аще совершено было оное мирянином», а не тільки матір’ю, як вважає де–хто. Тому вище зазначений аргумент — безпідставний. Ще були пропозиції скористатися «Чином поховання іновірців», текст якого є в РПЦ. Іновірці — це належні до іншої, крім християнської, віри. Дитина, як і сім’я, не були іновірцями.

А ось проти аргументу протестантів, що священник УПЦ порушив Божу заповідь «Возлюби ближнього свого…», мені було важко щось заперечити. Не відразу пригадалися слова (Єф 4:11). Подумалося, що у протестантів розмите уявлення про священницьке служіння. «Священство є таїнство, в якому через святительське рукопокладання на вірно обраного нисходить Святий Дух і поставляє його здійснювати таїнства і пасти стадо Христове» (Православний Катехізис). Священник УПЦ залишився вірним своєму священницькому служінню — послуху Христу. В Євангелії та Посланнях ми знайдемо багато посилань, які розкривають суть священницького служіння: (1 Кор 4:1), (Єф 6:21), (2 Кор 6:4), (Мтв 5:13), (2 Тим 2:15), (Мтв 10:33), (Лк 16:10). Служіння архієрея має свої особливості: (Лк 12:42), (Мтв 13:11), (2 Кор 5:20), (Тит 1:9), (2 Тим 4:2)

П’ята система — держава. Закон «Про свободу совісті та релігійні організації» чітко розділяє повноваження держави і Церкви: «Держава… бере до відома і поважає традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, якщо вони не суперечать чинному законодавству. Держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій.» (Ст. 5) Проте представники Прокуратури Запорізької області діють у власному правовому полі! Згідно ст. 4 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації»: «Релігійні організації в Україні утворюються з метою задоволення релігійних потреб громадян сповідувати і поширювати віру і діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури…» Простіше кажучи, релігійні організації УПЦ утворюються з метою задоволення релігійних потреб вірян УПЦ, і відповідно УПЦ-КП задовольняє релігійні потреби своїх вірян. Якщо сім’я переплутала релігійні організації (!), то чому це є приводом для відкриття кримінального правопорушення проти представників УПЦ?! Доречі, юридична назва цієї релігійної організації не містить ніяких приставок «МП».

Крім всього, представники Прокуратури неправильно тлумачать застосування до представників єпархії ч. 3 ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Мені важко розкрити повноту правового змісту цієї статті, але на рівні розуміння домогосподарки поясню це на прикладах. На мою думку, ця стаття застосовується до керівників організацій, службових осіб чи окремих громадян, які відмовили, наприклад, мені у наданні послуг тільки через те, що я — віруюча людина або належу до іншої конфесії. Наприклад, на роботі шеф вимагатиме, щоб я була без хустки чи не одягала хрестик. Наприклад, підприємець, з патріотичних міркувань відмовиться зробити для мене стільчика, бо під час спілкування з’ясував, що я належу до «релігійної організації, керівні центри якої знаходяться в країні–агресорі». Наприклад, податкова відмовляється приймати звіти по номеру паспорта, бо через свої релігійні переконання я відмовилася від коду. Хоча, насправді, наша ОДПІ дуже уважна до мене, єдиного підприємця, яка здає звіти по ЄСВ по серії та номеру паспорта. Мені думається, що не варто продовжувати далі.

Дуже хочеться вірити в те, що СБУ в Запорізькій області побачить вибірковий підхід саме у працівників Прокуратури, які «не помітили», що заклики мого співвітчизника «Я хочу, чтобы этот священник … и вообще весь Московский патриархат горел в аду. Сейчас. В аду на земле. В аду в Украине.» провокують «розпалювання національної, релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями». А священник УПЦ просто виконував свій «професійний» обов»язок, як «член релігійної організації» УПЦ, діяльність якої відповідає вимогам ст. 4 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

Отже, системний підхід допоміг побачити глибинні фактори, які зумовлюють ту чи іншу поведінку людей, причетних до різних соціальних систем. Зневага чи притягнення до відповідальності за сповідування різних духовних цінностей — це не той шлях, за яким має розвиватися наше українське суспільство. Поважати і виконувати закони України кожним громадянином нашої держави, незалежно від того, до якої спільноти він належить, — це перший крок до примирення. А далі — оновлюємо своє мислення, позбуваючись застарілих стереотипів. І нехай нам в цьому допомагає культура, наука, віра і взаємне спілкування. Простіть, якщо когось неусвідомлено образила своїми міркуваннями.

Трагічна смерть маленького Божого створіння спонукає до осмилення свого буття, адже кожна наша думка, віруючих чи невіруючих, священників чи архієреїв, чиновників чи політиків, багатих чи знедолених, породжує намір, той знаходить своє продовження у вчинках. А за вчинки настає відповідальність. І не тільки кримінальна чи адміністративна, а навіть така — відповідальність перед Творцем за власний вибір. Ми — з Богом, а з ким ви, мої співвітчизники? З повагою і любов»ю во Христі!

Прес-служба Запорізької єпархії УПЦ

Комментариев нет

Читайте также

В Покровском архиерейском соборе встретили Всеукраинский крестный ход

16 апреля, по благословению Высокопреосвященнейшего Луки, митрополита Запорожского и Мелитопольского, в рамках Всеукраинского крестного хода для духовной поддержки и укрепления народа Украины, организованного, по благословению Блаженнейшего Онуфрия, Митрополита Киевского и всея Украины, Синодальным отделом УПЦ по взаимодействию с Вооруженными силами и другими военными формированиями Украины, в Покровский архиерейский собор были доставлены чтимые святыни: икона Покрова Пресвятой Богородицы с частицей Её омофора, иконы святого равноапостольного князя Владимира и святого праведного Петра Калнышевского, частицы мощей этих святых, а также частица мощей святого мученика Виктора. Святыни сопровождал клирик Киевской епархии, глава сектора опеки воинов-интернационалистов и участников боевых действий при Синодальном военном отделе УПЦ, настоятель храма Всех Святых Воинов (г. Киев) протоиерей Вячеслав Яковенко.

«Когда человек уповает на Бога, он на многие процессы смотрит спокойно, потому что на душе у него всё спокойно»

14 апреля 2024 года, в неделю 4-ю Великого поста, день памяти преподобного Иоанна Лествичника, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию в Свято-Елисаветинском женском монастыре, по окончании которой обратился с проповедью о надежде как особом состоянии человеческой души.

Воспитанники воскресной школы на детском спектакле

14 апреля воскресная школа «Пчёлки» по благословению настоятеля Свято-Покровского архиерейского собора протоиерея Олега Семенчука посетила представление «Золушка» в театре им. В.Г.Магара.

С надеждой и любовью

В храме Святого Апостола и Евангелиста Иоанна Богослова г. Запорожья состоялось отпевание раба Божьего Вячеслава, который погиб на производстве от ракетного удара.

Светлана Головина
12.03.2024
Храм – «апостол»
Светлана Головина
18.02.2024
Храм – «апостол»
Иерей Максим Райков
13.02.2024
Антивалентин
Светлана Головина
18.01.2024
Храм – «апостол»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
02.01.2024
Храм – «апостол»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
Храм на честь Святого Миколая Чудотворця
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
История храма в честь преподобного Сергия, игумена Радонежского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
История храма Архистратига Михаила
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
14.10.2023
История храмов Каменско-Днепровского благочиния
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
11.10.2023
История храма в честь апостола первомученика и архидиакона Стефана
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
12.09.2023
История соборной Покровской церкви г. Орехова
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
11.09.2023
Храм в честь Архистратига Михаила
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
08.09.2023
Храм в честь бессребреников Космы и Дамиана
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
03.08.2023
Храм в честь мучениц Веры, Надежды, Любови и матери их Софии
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
03.08.2023
Храм в честь Введения Пресвятой Богородицы во Храм
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
02.08.2023
Історія храму на честь ікони Божої Матері «Зимненська»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
10.07.2023
Храм в честь равноапостольного князя Владимира
Олег Валик, иерей Сергий Щербина
10.07.2023
Храм двух Матрон
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
История храма в честь Святого Духа
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Храм в честь преподобномученицы великой княгини Елисаветы
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Храм в честь иконы Божией Матери «Всех скорбящих Радость» (с грошиками)
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Чудо святителя Николая
Світлана Борхович
16.06.2023
Одна вправа із зірочками на всіх (есей до проєкту «Омріяне майбутнє»)
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма в честь иконы Божией Матери «Призри на смирение»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма во имя иконы Божией Матери «Целительница»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма в честь святого праведного Иоанна Кронштадтского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
Храм благоверного князя Святослава
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
Храм в честь святителя Луки (Войно-Ясенецкого), архиепископа Симферопольского и Крымского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма во имя пророка Елисея
иерей Александр Микитенко
05.05.2023
Храм святой блаженной Ксении Петербургской
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
05.05.2023
Свято-Николаевский женский монастырь: прошлое и настоящее
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
05.05.2023
Три юбилея для Свято-Троицкого храма
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
15.04.2023
История Свято-Георгиевского храма
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
15.04.2023
Храм преподобного Серафима Саровского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.04.2023
История храма в честь святых мучеников Фалалея и Трифона
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.03.2023
Храм в честь Успения Пресвятой Богородицы
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
06.03.2023
История храма во имя священномученика Петра, митрополита Крутицкого
Валентина Григорьева
04.02.2023
Дивный «бриллиант» на Павло-Кичкасе (история и нынешний день Свято-Троицкого храма в Заводском районе)
Протоиерей Алексий Литвин, Татьяна Иванюха
03.02.2023
История храма святителя Луки Крымского при гериатрическом пансионате и Доме ребенка «Солнышко»
Митрополит Лука (Коваленко), протоиерей Дмитрий Лопатко
03.02.2023
Какие последствия запрета священнослужителя
ул. Кияшко, 26 г. Запорожье, 69041 38 (061) 224-83-95