×
Вторник, 23 Апреля 2024
мчч. Тере́нтия,
Помпи́я (Пу́блия),
Африка́на,
Макси́ма,
Зино́на,
Алекса́ндра,
Фео́дора и иных 33-х,
Иа́кова,
Азада́на,
Авди́кия;

многих священной обители Пантократора, в Дау Пендели (Аттика) пострадавших;
сщмч. Григо́рия V (Ангелопулоса);
сщмч. Фле́гонта Понгильского;
мч. Дими́трия Вдовина;


При поддержке: azbyka.ru
Рад приветствовать всех посетителей нашего сайта.
Пусть он поможет Вам найти дорогу к Богу и будет полезен в деле Вашего спасения!
Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский

Сайт hram.zp.ua — информационный интернет — ресурс Запорожской епархии Украинской Православной Церкви (далее — Платформа).
Основными задачами сайта являются:
— освещение многообразия жизни православия в Украине, а также событий и вопросов, которые интересны верующим или интересующимся православием гражданам нашей страны;
— освещение деятельности епархии, митрополита Запорожского и Мелитопольского Луки, предоставление информации о совершении богослужений и празднованиях, о тенденциях развития православной веры в регионе, а также отображение официальной позиции епархии по поводу церковных и социально-культурных событий;
— размещение справочной информации о работе епархиального управления, кафедральных соборов, храмах, благочиниях, монастырях;
— создание коммуникационных возможностей для упрощения общения православных верующих с духовенством епархии;

Сайт создан по благословению архиепископа Василия в 2008 году. С апреля 2009 года работу редакции епархиального сайта благословил владыка Иосиф, епископ Запорожский и Мелитопольский.

C 29 декабря 2010 года —  работу редакции епархиального сайта благословил и лично курирует Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский.

ОГРАНИЧЕНИЯ:

1. Все материалы, опубликованные на сайте, соответствуют официальным документам, но не могут быть использованы в качестве таковых с целью обжалования, перепечатки в прессе или для прочих, в том числе юридических или судебных действий.

2. Все права на материалы, опубликованные на сайте, защищены согласно украинскому и международному законодательству об авторских правах. При использовании текстов сайта в электронных СМИ ссылка на сайт «Запорожская епархия УПЦ» обязательна, при использовании материалов в Интернете обязательна гиперссылка на hram.zp.ua или страницу материала.  При этом обращается внимание, что на сайте публикуются и материалы других интернет — источников. В этом случае — правообладателем материалов является источник публикации и использование данных материалов необходимо осуществлять в соответствии с правилами, которые указаны авторами или правообладателями материалов.

Редакция может не разделять точки зрения, представленные в публикациях авторов.

На сайте не публикуются материалы, содержащие открытые призывы к насилию, разжиганию межнациональной или религиозной вражды, противоречащие действующему законодательству Украины.

Читатели имеют возможность оставлять комментарии к публикациям сайта.

Не допускаются комментарии, содержащие оскорбления, переход на личности, выяснение личных отношений, личную переписку, совершенно не касающиеся темы публикации, набранные ПРОПИСНЫМИ буквами, содержащие бездоказательные обвинения других участников, экстремистские высказывания, провокационную информацию и т.д.

Все комментарии проходят модерацию. Комментарии, нарушающие указанные выше требования — удаляются.

 

Сбор личной информации

Платформа может собирать, сохранять и использовать такие виды личной информации:

  1. информация о вашем компьютере и о посещении и использовании вами Платформы;
  2. информация, предоставляемая вами при регистрации на Платформе;
  3. информация, отправляемая вами на Платформу при использовании форм;
  4. информация, полученная с вашего согласия от сторонних OAuth сервисов;

Использование вашей личной информации

Личная информация, переданная нам посредством Платформы, будет использоваться для следующих целей:

  1. администрирования Платформы;
  2. идентификации;
  3. персонализации Платформы для вас;
  4. предоставления вам доступа к материалам, размещенным на Платформе;
  5. отправления вам писем по электронной почте;
  6. обработки обращений, связанных с вами на Платформе;
  7. сохранения Платформы в безопасности и предупреждения мошенничества.

Платформа не будет предоставлять вашу личную информацию третьим лицам.

Разглашение личной информации

Платформа может раскрыть вашу личную информацию любому из наших сотрудников исходя из необходимости для целей, изложенных в этой Политике.

Мы можем раскрыть вашу личную информацию любому члену нашей группы компаний в той мере, насколько это уместно для целей, изложенных в этой Политике.

Мы можем раскрыть вашу личную информацию:

  1. в том случае, когда мы обязаны это сделать согласно закону;
  2. в связи с любыми текущими или будущими судебными делами;
  3. с целью установления, осуществления или защиты наших законных прав (в том числе предоставления информации третьим лицам в целях предотвращения мошенничества);

Запорожская епархия УПЦ
Запорожская епархия УПЦ 38 (061) 224-83-95 ул. Кияшко, 26 г. Запорожье, 69041
https://hramzp.ua/pubitem/prisvyachuietsya-30-richchyu-stvorennya-zapor
голосов: 1
5 1
15 Июля 2022 г

У 2022 році Запорізькій єпархії виповнилося 30 років. З благословення Високопреосвященнішого Луки, митрополита Запорізького і Мелітопольського, редакція офіційного сайту єпархії та єпархіальна газета «Літопис Православ’я» розпочинають великий цикл тематичних публікацій, приурочений до ювілею. З матеріалів, які будуть запропоновані до уваги читачів, ви дізнаєтеся багато цікавого про історію та сьогоднішній день парафіяльних громад храмів Запорізької єпархії.

https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2022/07/1-2.jpg https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2022/07/1-2-150x150.jpg
Узнавайте о событиях первыми. Подпишитесь на наш Telegram

Маленький храм з великою душею

Ново-Свято-Успенський храм, як православний християнський храм, є безцінним за своїм призначенням. Минуле нагадує – люди завжди прикрашали землю храмами, кожен з яких має свою неповторну історію.

У 1995 році виданий наказ правлячого архієрея єпископа Василія про створення у Хортицькому районі м. Запоріжжя нового храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці. За волею Господа та по Його милості призначеним настоятелем протоієреєм Олександром Корякіним були зібрані прості люди, які разом, буквально на руїнах, взялися будувати храм.

о. Олександр Корякін

Під Христовим вінцем майбутнього храму, в неймовірно складних умовах, не маючи необхідних матеріалів завтрашні парафіяни прикладали значні духовні та фізичні зусилля для відкриття нашого храму. Так, перший престол був виготовлений із фанери, іконостас – з простої червоної тканини, аналой – із звичайних рейок, семисвічник, свічники – із сталевих частин авіадеталей, навіть воду доводилося приносити із дому.

Проте, ці благословенні труди були винагороджені, і 15 лютого 1996 року в день свята Стрітення Господнього першим молебнем віддана подяка Богові. Далі у нашому Ново-Свято-Успенському храмі почали відправлятися Святі Божественні літургії.

Водночас тривала кропітка робота з благоустрою храму та прилеглої території. Парафіяни охоче, з терпінням і вірою допомагали храму: добудовували приміщення та прибирали сміття, оформляли храмову документацію, випікали просфори, підтримували роботу трапезної. Ці небайдужі люди активно допомагали – талановито та натхненно працювали, багато хто з них набув нових навичок. Звичайно, значну частину виконання цієї роботи брав на себе настоятель храму о. Олександр Корякін. А його молитовну підтримку відчували усі.

о. Олександр Корякін з парафіянами

Багато хто з цих людей і дотепер є парафіянами нашого Ново-Свято-Успенського храму, частина вже покинула цей світ.

о. Олександр Корякін з парафіянами

Сестра Марія свої спогади про той час звіршувала в наступних аматорських рядках:

«Я не скажу, что было тяжело

Да и не помню, как тогда нам было

В душе лишь радость – как нам повезло,

Что строить храм нам, грешным, поручили»

Молитвами нашої громади, під опікуванням Пресвятої Богородиці храм поступово набував риси і вигляд, які він має і сьогодні. Слід пом’янути парафіянина Олександра (нині покійного), золотими руками якого вирізані з дерева і піднялись під купол Царські ворота. Ним же створений ковчег для святих мощей та інші церковні речі.

Сьогодні Ново-Свято-Успенський храм, як і від самого початку, наповнений іконами і таку кількість ікон нечасто побачиш в інших храмах. Перші ікони передані парафіянами, а найперша з них «Покров Пресвятої Богородиці» зараз перебуває у класі недільної школи храму. Настоятель о. Олександр Корякін жертвував величезну кількість ікон, привезених зі своїх паломницьких поїздок до Оптиної пустині та інших монастирів. Сьогоднішнім настоятелем храму о. Петром Шийкою цінна традиція узвичаєна, храм продовжує наповнюватися новими іконами.

В нашому храмі є також рукописні ікони у техніці древньої російської школи, створені відомим художником-іконописцем Миколою Глаголєвим та його колегою Віталієм Хоміченком. До речі, саме у Ново-Свято-Успенському храмі сталася зустріч і бесіда Віталія з настоятелем о. Олександром Корякіним: тут він вперше відчув покликання до іконопису і з того часу не залишає богонатхненного заняття.

Душею, серцем та руками людей створювалися і наповнювалися теплом затишні приміщення бібліотеки, свічної крамнички, книгарні, недільної школи. Також була зібрана, опрацьована та систематизована величезна кількість матеріалу для наповнення і забезпечення практичної складової життя храму.

З початку існування храму у настоятеля о. Олександра була мрія про дитячу недільну школу, оскільки храм вважався і вважається «сімейним», багато дітей приходять сюди разом з батьками. Школа була створена, стала розвиватися: викладачами започатковане викладання Закону Божого, Священного Писання, бесіди про життя святих, перегляд фільмів православної тематики, читання книг тощо. Також діти з великим бажанням стали брати участь у єпархіальних конкурсах, храмових спектаклях і концертах, організовувати виставки творчих робіт.

Настоятель храму о. Олександр Корякін приділяв значну увагу освітньому християнському вихованню своєї пастви, бо в Євангелії сказано: «Силкуйся поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вірно навчає науки правди.» (2 Тим 2:15).

Численні проповіді, заняття в недільних школах для дорослих і дітей, особисті бесіди були спрямовані на оновлення людей благодаттю Святого Духа. Особлива увага приділялася о. Олександром Корякіним і направленню дітей Ново-Свято-Успенського храму на навчання до духовних шкіл. Дівчата – вихованки недільної школи навчалися на регентському відділенні Чернігівського духовного училища. Хлопці – в Голосіївському духовно-професійному училищі. Саме там и почав здобувати богословську освіту о. Петро Шийка. Тут він познайомився зі своєю майбутньою дружиною матушкою Галиною, яка була направлена на навчання о. Олександром.

о. Петро Шийка

По закінченню духовних шкіл (Чернігівського духовного училища та Київської духовної академії і семінарії) о. Петро Шийка разом з дружиною прибув до Запоріжжя, де був прийнятий до кліру Свято-Покровського кафедрального собору.

Після смерті 4 вересня 2014 року настоятеля о. Олександра Корякіна о. Петро Шийка очолив Ново-Свято-Успенський храм. Разом з протоієреєм Олександром Педєм о. Петро продовжує служіння. Любов з’єднує парафіян – живих і мертвих, молитва всіх поєднує з Богом.

о. Петро Шийка та о. Олександр Педь з парафіянами

Довіра людського розуму до Божественної істини, Святого Письма, Святого Передання завжди супроводжують істинну віру. Останнім часом парафіяни частіше беруть участь у Божественних літургіях і Святих Таїнствах. По милості Господа та по молитвах Пресвятій Богородиці кількість віруючих Ново-Свято-Успенського храму зростає, парафія значно розширилася і зміцнилася.

Плине час, який вимагає відповідних змін у нашому житті. Тому настоятелем о. Петром Шийкою вжиті заходи щодо якнайскорішої реконструкції храму: документально розроблений, оформлений та узгоджений з місцевою владою проект оновлення храму. Оригінальність рішення полягає в тому, що будівля храму зміниться зовні – він стане оновленим і просторим. Деякі зміни передбачені і всередині будівлі, проте загальна внутрішня архітектура буде збережена. На жаль, війна внесла корективи у плани настоятеля і громади. Проте, як є на те воля Божа, все в свій час відбудеться. І наш храм і надалі буде наповненим благодаттю, теплим і затишним, а о. Петро Шийка та о. Олександр Педь будуть вести свою паству до спасіння.

В Євангелії сказано : «І немає для мене більшої радості, ніж чути, що діти мої йдуть дорогою правди.» (3 Іоана 1:4).

о. Петро Шийка благословляє дітей

Для нас Господь пропонує шлях повернення до смиренного дитячого духу: духу віри, любові, скромності, чистоти та безмежної надії на Бога. Недільна школа Ново-Свято-Успенського храму орієнтована на сімейний підхід, що, безумовно, розвиває відчуття причетності до спільноти храму. В школі діти в прийнятній формі вивчають основи православного віровчення та православної культури, образотворче мистецтво, прикладну творчість, навчаються музиці. Навчання – це в першу чергу живе, діалогове спілкування з вихованцями на теми Закону Божого, Священної історії, історії Церкви, залучання до музикальних репетицій, підготовка свят, вітань, виготовлення власноруч різноманітних декоративних виробів.

Для викладачів школи та вихованців дуже важливою є підтримка настоятеля храму о. Петра Шийки: його бесіди з дітьми наповнені любов’ю і доброзичливістю, він є добрим отцем, який обіймає всіх теплом свого серця.

Заняття у Недільній школі

Настоятель підтримує школу всім необхідним для підготовки достойних конкурсних робіт, виступів на концертах, змаганнях тощо. Вихованці неодноразово ставали призерами обласних конкурсів малюнку «Краса Божого світу», єпархіальних конкурсів «Пасхальний фестиваль» та «Зерно істини». Щорічно діти беруть участь у конкурсах «Парад сніговиків», «Парад різдвяних янголів» та отримують дипломи учасників і цінні подарунки. Викладачі недільної школи також мають численні нагороди і подяки.

За словами апостола Петра, віруючі – це «камені живі», які будуються в «дім духовний» – «І ви самі, неначе живе каміння, з якого Бог будує духовний храм, щоб ви стали святим священицтвом і приносили духовні пожертви, приємні Богу через Ісуса Христа.» (1 Петра 2:5).

Наш храм – дім з великою душею. На всіх її вистачає, всі тут одне одного знають і люблять. Багато з тих, хто вперше приходить до нашого храму, відзначають особливий спокій і затишок.

Під духовною опікою настоятеля храму о. Петра Шийка парафія живе, як одна велика сім’я і тепло приймає тих, хто стає її частиною. Разом радіємо з тими, хто хреститься, вінчається і разом сумуємо за тими, хто йде в інший світ.

Скільки життів, з милості Божої, змінилися на краще. І як не радіти і не дякувати Господу за те, що першою сходинкою на шляху до спасіння для багатьох став Ново-Свято-Успенський храм міста Запоріжжя – маленький храм з великою душею та великим люблячим серцем.

 

Світлана Подорожко

Фото и видеосъемка: з парафіяльного архіву

Комментариев нет

Читайте также

«Для любого человека Матерь Божия всегда остаётся Первой Помощницей и Заступницей»

20 апреля 2024 года, в праздник Похвалы Пресвятой Богородицы (Субботу Акафиста) Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию святителя Иоанна Златоуста в Никольском храме села Беленькое и обратился с проповедью о значении этого праздника.

Православные христиане всегда стараются помочь своим ближним

22 апреля духовенство и прихожане храма Святого Апостола и Евангелиста Иоанна Богослова помогли своему брату во Христе одеждой и обувью.

«Протянувший однажды руку к Богу, не должен затем уподобиться ребёнку»

18 апреля 2024 года, в седмицу 5-ю Великого канона, Четверток Великого канона, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский возглавил общеепархиальное богослужение в Свято-Андреевском кафедральном соборе Запорожья.

«Если мы хотим быть источниками живой воды для этого мира, мы всегда должны быть со Христом»

21 апреля 2024 года, в неделю 5-ю Великого поста, день памяти преподобной Марии Египетской, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию в храме в честь страстотерпцев кнн. Бориса и Глеба, обратившись затем с проповедью о человеке как носителе живой и мёртвой воды.

Светлана Головина
12.03.2024
Храм – «апостол»
Светлана Головина
18.02.2024
Храм – «апостол»
Иерей Максим Райков
13.02.2024
Антивалентин
Светлана Головина
18.01.2024
Храм – «апостол»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
02.01.2024
Храм – «апостол»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
Храм на честь Святого Миколая Чудотворця
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
История храма в честь преподобного Сергия, игумена Радонежского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
04.11.2023
История храма Архистратига Михаила
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
14.10.2023
История храмов Каменско-Днепровского благочиния
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
11.10.2023
История храма в честь апостола первомученика и архидиакона Стефана
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
12.09.2023
История соборной Покровской церкви г. Орехова
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
11.09.2023
Храм в честь Архистратига Михаила
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
08.09.2023
Храм в честь бессребреников Космы и Дамиана
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
03.08.2023
Храм в честь мучениц Веры, Надежды, Любови и матери их Софии
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
03.08.2023
Храм в честь Введения Пресвятой Богородицы во Храм
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
02.08.2023
Історія храму на честь ікони Божої Матері «Зимненська»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
10.07.2023
Храм в честь равноапостольного князя Владимира
Олег Валик, иерей Сергий Щербина
10.07.2023
Храм двух Матрон
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
История храма в честь Святого Духа
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Храм в честь преподобномученицы великой княгини Елисаветы
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Храм в честь иконы Божией Матери «Всех скорбящих Радость» (с грошиками)
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.07.2023
Чудо святителя Николая
Світлана Борхович
16.06.2023
Одна вправа із зірочками на всіх (есей до проєкту «Омріяне майбутнє»)
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма в честь иконы Божией Матери «Призри на смирение»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма во имя иконы Божией Матери «Целительница»
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма в честь святого праведного Иоанна Кронштадтского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
Храм благоверного князя Святослава
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
Храм в честь святителя Луки (Войно-Ясенецкого), архиепископа Симферопольского и Крымского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
09.06.2023
История храма во имя пророка Елисея
иерей Александр Микитенко
05.05.2023
Храм святой блаженной Ксении Петербургской
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
05.05.2023
Свято-Николаевский женский монастырь: прошлое и настоящее
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
05.05.2023
Три юбилея для Свято-Троицкого храма
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
15.04.2023
История Свято-Георгиевского храма
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
15.04.2023
Храм преподобного Серафима Саровского
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.04.2023
История храма в честь святых мучеников Фалалея и Трифона
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
07.03.2023
Храм в честь Успения Пресвятой Богородицы
Пресс-служба Запорожской епархии УПЦ
06.03.2023
История храма во имя священномученика Петра, митрополита Крутицкого
Валентина Григорьева
04.02.2023
Дивный «бриллиант» на Павло-Кичкасе (история и нынешний день Свято-Троицкого храма в Заводском районе)
Протоиерей Алексий Литвин, Татьяна Иванюха
03.02.2023
История храма святителя Луки Крымского при гериатрическом пансионате и Доме ребенка «Солнышко»
Митрополит Лука (Коваленко), протоиерей Дмитрий Лопатко
03.02.2023
Какие последствия запрета священнослужителя
ул. Кияшко, 26 г. Запорожье, 69041 38 (061) 224-83-95