×
Пятница, 19 Апреля 2024
свт. Евти́хия;
равноап. Мефо́дия;
прп. Платони́ды Сирской;
мчч. Иереми́я,
Архи́лия,
Петра́ Жукова,
Про́хора Михайлова,
сщмчч. Иоа́нна (1934),
Иа́кова (1943) Бойковых;

исп. Севастиа́на Карагандинского (Фомина);


При поддержке: azbyka.ru
Рад приветствовать всех посетителей нашего сайта.
Пусть он поможет Вам найти дорогу к Богу и будет полезен в деле Вашего спасения!
Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский

Сайт hram.zp.ua — информационный интернет — ресурс Запорожской епархии Украинской Православной Церкви (далее — Платформа).
Основными задачами сайта являются:
— освещение многообразия жизни православия в Украине, а также событий и вопросов, которые интересны верующим или интересующимся православием гражданам нашей страны;
— освещение деятельности епархии, митрополита Запорожского и Мелитопольского Луки, предоставление информации о совершении богослужений и празднованиях, о тенденциях развития православной веры в регионе, а также отображение официальной позиции епархии по поводу церковных и социально-культурных событий;
— размещение справочной информации о работе епархиального управления, кафедральных соборов, храмах, благочиниях, монастырях;
— создание коммуникационных возможностей для упрощения общения православных верующих с духовенством епархии;

Сайт создан по благословению архиепископа Василия в 2008 году. С апреля 2009 года работу редакции епархиального сайта благословил владыка Иосиф, епископ Запорожский и Мелитопольский.

C 29 декабря 2010 года —  работу редакции епархиального сайта благословил и лично курирует Высокопреосвященный Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский.

ОГРАНИЧЕНИЯ:

1. Все материалы, опубликованные на сайте, соответствуют официальным документам, но не могут быть использованы в качестве таковых с целью обжалования, перепечатки в прессе или для прочих, в том числе юридических или судебных действий.

2. Все права на материалы, опубликованные на сайте, защищены согласно украинскому и международному законодательству об авторских правах. При использовании текстов сайта в электронных СМИ ссылка на сайт «Запорожская епархия УПЦ» обязательна, при использовании материалов в Интернете обязательна гиперссылка на hram.zp.ua или страницу материала.  При этом обращается внимание, что на сайте публикуются и материалы других интернет — источников. В этом случае — правообладателем материалов является источник публикации и использование данных материалов необходимо осуществлять в соответствии с правилами, которые указаны авторами или правообладателями материалов.

Редакция может не разделять точки зрения, представленные в публикациях авторов.

На сайте не публикуются материалы, содержащие открытые призывы к насилию, разжиганию межнациональной или религиозной вражды, противоречащие действующему законодательству Украины.

Читатели имеют возможность оставлять комментарии к публикациям сайта.

Не допускаются комментарии, содержащие оскорбления, переход на личности, выяснение личных отношений, личную переписку, совершенно не касающиеся темы публикации, набранные ПРОПИСНЫМИ буквами, содержащие бездоказательные обвинения других участников, экстремистские высказывания, провокационную информацию и т.д.

Все комментарии проходят модерацию. Комментарии, нарушающие указанные выше требования — удаляются.

 

Сбор личной информации

Платформа может собирать, сохранять и использовать такие виды личной информации:

  1. информация о вашем компьютере и о посещении и использовании вами Платформы;
  2. информация, предоставляемая вами при регистрации на Платформе;
  3. информация, отправляемая вами на Платформу при использовании форм;
  4. информация, полученная с вашего согласия от сторонних OAuth сервисов;

Использование вашей личной информации

Личная информация, переданная нам посредством Платформы, будет использоваться для следующих целей:

  1. администрирования Платформы;
  2. идентификации;
  3. персонализации Платформы для вас;
  4. предоставления вам доступа к материалам, размещенным на Платформе;
  5. отправления вам писем по электронной почте;
  6. обработки обращений, связанных с вами на Платформе;
  7. сохранения Платформы в безопасности и предупреждения мошенничества.

Платформа не будет предоставлять вашу личную информацию третьим лицам.

Разглашение личной информации

Платформа может раскрыть вашу личную информацию любому из наших сотрудников исходя из необходимости для целей, изложенных в этой Политике.

Мы можем раскрыть вашу личную информацию любому члену нашей группы компаний в той мере, насколько это уместно для целей, изложенных в этой Политике.

Мы можем раскрыть вашу личную информацию:

  1. в том случае, когда мы обязаны это сделать согласно закону;
  2. в связи с любыми текущими или будущими судебными делами;
  3. с целью установления, осуществления или защиты наших законных прав (в том числе предоставления информации третьим лицам в целях предотвращения мошенничества);

Запорожская епархия УПЦ
Запорожская епархия УПЦ 38 (061) 224-83-95 ул. Кияшко, 26 г. Запорожье, 69041
https://hramzp.ua/newsitem/rozyasnennya-shhodo-situacii-zi-zmini-k
голосов: 1
5 1
29 Января 2019 г

https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2019/01/original.jpg https://hramzp.ua/wp-content/uploads/2019/01/original-150x150.jpg
Узнавайте о событиях первыми. Подпишитесь на наш Telegram

ПОРУШЕННЯ ПОЛОЖЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ ТА ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЗБОРІВ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ КОНФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ

Конституція України – Основний Закон Держави, що закріплює суспільний і державний устрій країни, функції органів державної влади, основні права та обов’язки громадян.

Конституція України своїми нормами регулює різні сфери життєдіяльності населення, до них, зокрема, віднесено і питання церковного характеру.

Основними положеннями закріпленими в Основному Законі, щодо регулювання релігійної сфери в Україні, є статті 11, 35 та 37.

Відповідно до статті 11 Конституції України, держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України. (в контексті даної статті Держава повинна сприяти розбудові нації та встановлювати об’єктивну можливість розбудови релігійних організацій будь-якого конфесійного напряму).

У свою чергу стаття 35 Основного Закону передбачає, що кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.

Згідно з статтею 37 Конституції України, утворення і діяльність політичних партій та громадських організацій, програмні цілі або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, забороняються.

Аналізуючи ситуацію яка зараз відбувається на теренах Рівненщини, прослідковується, що саме органами державної влади (ОДВ) та органами місцевого самоврядування (ОМС), при здійсненні своїх повноважень ,відбувається порушення положень Основного Закону.

Як вбачається з вище наведеного, держава повинна захищати права і законні інтереси релігійних організацій; сприяти встановленню відносин взаємної релігійної і світоглядної терпимості й поваги між громадянами, які сповідують релігію або не сповідують її, між віруючими різних віросповідань та їх релігійними організаціями; поважати традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, якщо вони не суперечать чинному законодавству, проте це не так. На даний час відбувається втручання ОДВ та ОМС в діяльність релігійних організацій шляхом проведення територіальних зборів громад на яких відбувається пропагування, щодо зміни конфесійної приналежності. Дані дії посадових осіб є незаконними, спрямованими на розпалювання міжконфесійної ворожнечі, що в свою чергу суперечить положенням Конституції України (ст.ст. 11, 35, 37), та тягне за собою встановлену Законом відповідальність (за ст. 161, 178, 179, 180, 341 Кримінального кодексу України).

Втручаючись в церковну сферу, посадові особи привілеюють становище ПЦУ/СЦУ та, в свою чергу, пропагують місцеве населення здійснювати обмеження діяльності релігійних громад Української Православної Церкви (додатково наголошуючи на приналежності до РПЦ, що в свою чергу є недоречним, так як в Україні, відповідно до ЄДРПОУ, не існує жодної громади Української Православної Церкви Московського Патріархату), що прямо суперечить положенням статті 24 Основного Закону України, яка передбачає що «не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками».

Більше того, посягаючи на вирішення релігійних питань із зміни конфесійної приналежності, ОДВ/ОМС додатково посягають на право власності релігійних організацій на культові споруди, що прямо суперечить положенням ст. 3,4 Закону України «Про власність», глави 23 Цивільного Кодексу України, ст. 1 Протоколу до Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно до якої кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном.

Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації» ширше розтлумачено норми Конституції України що регулюють церковну сферу життєдіяльності населення.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»,кожному громадянину в Україні гарантується право на свободу совісті, ніхто не може встановлювати обов’язкових переконань і світогляду.

В свою чергу стаття 35 Конституції України знаходить своє відображення в статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», де додатково розтлумачено норму Закону, щодо відокремлення Церкви і держави. Так , стаття 5 передбачає, що «Держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій, не фінансує діяльність будь-яких організацій, створених за ознакою ставлення до релігії».

Додатково хотілося б зазначити, що стаття 18 Загальної декларації прав людини встановлює, що «кожна людина має право на свободу думки, совісті і релігії. Це право включає свободу змінювати свою релігію чи переконання та свободу сповідувати свою релігію чи переконання як одноосібно, так і разом з іншими, публічно або приватно в ученні, богослужінні і виконанні релігійних і ритуальних обрядів».

Підсумовуючи вище наведене, прослідковується не тільки втручання ОДВ/ОМС в діяльність Церкви, а й пропагування посадовими особами та надання переваги одним релігійним організаціям перед іншими, що призводить до порушень статей 11, 24, 35, 37 Конституції України, ст. 1 Протоколу до Конвенції про захист прав та основоположних свобод, Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», Закону України «Про власність» та Цивільного кодексу України, наслідком чого може бути притягнення окремих посадових осіб до відповідальності за ст. 161, 178, 179, 180, 341 Кримінального кодексу України.

ПОРУШЕННЯ ПОЛОЖЕНЬ СТАТУТУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ПРИ ПРОВДЕННІ ЗБОРІВ ЩОДО ЗМІНИ КОНФЕСІЙНОЇ ПРИНАЛЕЖНОСТІ

Відповідно до статті 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (далі – Закон), релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того ж культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об’єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб.

П. 2 статті 8 Закону передбачає, що «Держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості».

Так, одним з основних джерел повноважень УПЦ є Статут Української Православної Церкви.

Як відомо, на території України здійснюється масовий вплив ОДВ/ОМС на зміну конфесійної приналежності територіальних громад. Проте аналізуючи вчинені з їхнього боку дії, прослідковується необізнаність посадових осіб з положеннями Статуту УПЦ, що викликає певні сумніви в правомірності прийняття та виконання рішень, щодо зміни конфесійної приналежності. Як вбачається з підписаних Протоколів територіальних общин, на думку посадових осіб достатньо лише збору голосів громади села, проте вказані переконання не відповідають ані чинному законодавству ані положенням якими регулюється діяльність релігійних організацій.

Згідно з положеннями Статуту УПЦ прямо прослідковується, якими органами можуть прийматись рішення щодо вирішення будь яких питань життєдіяльності приходської громади, а саме:

Орган парафіяльного управління – Парафіяльні збори.

Парафіяльні збори складаються з кліриків та мирян котрі: – визнають обов’язковість Статуту Української Православної Церкви; – регулярно відвідують богослужіння та сповідь; – знаходяться в канонічній підлеглості настоятеля.

Парафіяльні збори скликає настоятель чи Парафіяльна рада.

Парафіяльні збори складаються з православних віруючих кліриків та мирян,які досягли 18 – річного віку, які визнають обов’язковість Статуту УПЦ, регулярно відвідують богослужіння та сповідь, перебувають у канонічному підпорядкуванні настоятелю і не перебувають під забороною.

З огляду на вище наведене прослідковується, що не кожен мешканець територіальної одиниці має право голосу на парафіяльних зборах , а лише ті, які є постійними прихожанами релігійної громади та приймають активну участь у житті громади. Натомість наголошуємо на тому, що «збори» які проводять посадові особи ОДВ/ОМС, жодним чином не відносяться до Парафіяльних, чим в свою чергу розпалюють релігійну ворожнечу.

Більше того, п.п. 38-39 розділу 5 Статуту УПЦ встановлює що будь-яка зміна чи доповнення в Статут, чи ліквідація парафії здійснюється тільки за рішенням правлячого архієрея.

Вказані збори територіальних одиниць ніяким чином не є причиною для зміну конфесійної приналежності, а лише, у відповідності до ч. 2 статті 8 Закону (норма якого подана вище), встановити думку мешканців громади населеного пункту і таким чином зареєструвати нову релігійну громаду того конфесійного спрямування, який самі ж забажають. Варто зауважити, що перейти чи змінити конфесійне спрямування релігійної громади без припинення діяльності іншої громади юридично не можливо, так як:

Необхідний дозвіл правлячого архієрея УПЦ (у відповідності до положень Статуту УПЦ).

Релігійна громада з якої переходять повинна припинити своє існування шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або в результаті ліквідації (ст. 104 Цивільного кодексу України).

Оскільки релігійні громади, відповідно до чинного законодавства, продовжують свою діяльність і не перебувають в стані припинення, змінити конфесійну приналежність не можливо у законний спосіб.

Також вартим уваги є те, що станом на сьогодні ЄДРПОУ не містить жодного запису, щодо факту створення релігійних общин ПЦУ, а відтак змінити юрисдикцію на її користь не можливо.

Статут УПЦ та статути місцевих релігійних організацій зареєстровані в уповноважених державних органах ДЕРЖАВОЮ. Як наслідок, голова сільської ради (ОТГ), депутат органів місцевого самоврядування будь-якого рівня, будь-якого роду політичні партії чи групи не мають жодних прав створювати приходські збори. Даним правом уповноважені лише настоятель чи Парафіяльна рада.

МОЖЛИВІСТЬ ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ ЩОДО ЗМІНИ КОНФЕСІЙНОЇ ПРИНАЛЕЖНОСТІ

При проведенні зборів певних територіальних одиниць під головування посадових осіб ОДВ/ОМС приймається «рішення» ,щодо зміни конфесійної приналежності. П 3 статті 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» і встановлює, що повідомлення державних органів про створення релігійної громади не є обов’язковим, але в свою чергу право вчиняти будь-які правочини релігійна організація здатна після її державної реєстрації.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», релігійна організація визнається юридичною особою з дня її державної реєстрації. Релігійна організація , як юридична особа , користується правами і несе обов’язки , відповідно до чинного законодавства і свого статуту (положення).

Тому, з вище наведеного слідує, що жодних дій в правовому полі новоутворена громада вчинити не може.

Поліція роз’яснила: за втручання територіальної громади в діяльність релігійних організацій чиновники понесуть кримінальну відповідальність

У зв’язку з тим, що впродовж останнього тижня до підрозділів поліції Вінниччини з населених пунктів Вінницького району та області надійшли десятки скарг від громадян щодо порушенняїх прав на свободу віросповідання, з метою недопущення порушення законів та Конституції України, обмеження прав і свобод громадян та запобігання вчинення подібних фактів в подальшому, надаємо роз’яснення чинного законодавства, яким регулюються питання  релігійної діяльності: 

Відповідно до ст.1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальна громада – жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Ст. 10 Закону 1. Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Повноваження сільських, селищних, міських рад визначені у розділі 11 Конституції та розділі 2 Закону, – до них не належить вирішення питань щодо організації діяльності релігійних громад.

17.01.2019 Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)» № 4128-д від 16.01.2019, яким встановлено, що рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, (а не територіальної громади), необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту (положення).

Тому всі рішення, які приймають на зборах територіальної громади відносно релігії, є незаконними і не можуть бути виконаними.

Висновок: втручання територіальної громади в діяльність релігійних організацій буде порушенням ст. 11, 35, 37 140 Конституції України, наслідком чого може бути притягнення окремих посадових осіб до відповідальності за ст. 161, 178, 179, 180, 341 Кримінального кодексу України.

Таким чином, всі питання, які виникають відносно релігії, в тому числі і питання щодо зміни конфесій, належать виключно до компетенції релігійних громад, учасниками яких є віряни, відповідно до Церковного статуту релігійної організації.

За усіма скаргами громадян поліцією проводяться перевірки.

Поліція попереджає громадян та органи місцевого самоврядування  про недопущення порушення законів та Конституції України.

Прес-служба Запорізької єпархії УПЦ

Комментариев нет

Читайте также

С надеждой и любовью

В храме Святого Апостола и Евангелиста Иоанна Богослова г. Запорожья состоялось отпевание раба Божьего Вячеслава, который погиб на производстве от ракетного удара.

Воспитанники воскресной школы на детском спектакле

14 апреля воскресная школа «Пчёлки» по благословению настоятеля Свято-Покровского архиерейского собора протоиерея Олега Семенчука посетила представление «Золушка» в театре им. В.Г.Магара.

«Когда человек уповает на Бога, он на многие процессы смотрит спокойно, потому что на душе у него всё спокойно»

14 апреля 2024 года, в неделю 4-ю Великого поста, день памяти преподобного Иоанна Лествичника, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил Божественную литургию в Свято-Елисаветинском женском монастыре, по окончании которой обратился с проповедью о надежде как особом состоянии человеческой души.

Владыка совершил заупокойное богослужение

13 апреля 2024 года, в седмицу 4-ю Великого поста, Крестопоклонную, поминовение усопших, Высокопреосвященнейший Лука, митрополит Запорожский и Мелитопольский совершил заупокойное богослужение по душам усопших православных христиан.

4.05.2024
В Великую субботу состоится Таинство Крещения для взрослых людей
24.03.2024
В День Торжества Православия в Запорожье прибудет чудотворная икона Божией Матери «Страстная»
17.04.2024
В Покровском архиерейском соборе встретили Всеукраинский крестный ход
15.04.2024
«Когда человек уповает на Бога, он на многие процессы смотрит спокойно, потому что на душе у него всё спокойно»
14.04.2024
Воспитанники воскресной школы на детском спектакле
13.04.2024
Владыка совершил заупокойное богослужение
12.04.2024
С надеждой и любовью
11.04.2024
Заупокойная лития по узникам и жертвам нацизма
11.04.2024
«Сие сказал Я вам, да радость Моя в вас пребудет и радость ваша будет совершенна.» (Ин.15:11)
08.04.2024
Запорожский митрополит возглавил праздничное богослужение в Свято-Андреевском кафедральном соборе
08.04.2024
Владыка Лука: «Фактически с Благовещения начинается Крестоношение Господа нашего Иисуса Христа»
08.04.2024
«…Зная, что есть у вас на небесах имущество лучшее и непреходящее»
08.04.2024
ХРАМ КН.ОЛЬГИ. «Днесь спасения нашего главизна…»
06.04.2024
Посещение воспитанников психоневрологического интерната
06.04.2024
«Уста праведника источают мудрость, а язык зловредный отсечётся»
04.04.2024
У сельского храма посадили сосны
04.04.2024
Запрошуємо до участі у творчому фестивалі «Святкуймо Великдень разом!»
02.04.2024
Икона Пресвятой Богородицы «Страстная»
02.04.2024
Предлагаем вниманию наших читателей мартовский номер газеты «Летопись Православия»
01.04.2024
Благоустройство территории храма Святителя и Чудотворца Николая, с. Беленькое
31.03.2024
Уборка территории сельского храма
31.03.2024
Эко-акция ко дню св. Патрика Ирландского
31.03.2024
Будем творить дела любви в память об усопших
27.03.2024
Чудотворная икона Пресвятой Богородицы «Страстная» посетила старейший Свято -Никольский храм города Запорожья на Правом берегу.
24.03.2024
Владыка совершил чин Торжества Православия и пожелал сохранять верность Богу и Церкви
24.03.2024
Будучи алмазом по существу, каждая душа мечтает стать бриллиантом в руках Божьих
24.03.2024
«Не высокомерные рассуждения о Боге делают человека праведным, а его добродетели»
24.03.2024
Бог наделил человека не только способностью думать, но и способностью одумываться
23.03.2024
«Дни Великого поста служат для воспитания в нас свойств Бога»
22.03.2024
Литургия Преждеосвященных Даров в Свято-Георгиевском храме Запорожья
21.03.2024
«Слова Покаянного Канона должны звучать в сердце каждого христианина»
21.03.2024
Литургия преждеосвященных Даров в вольнянском храме
20.03.2024
«Покаянный канон Андрея Критского помогает человеку лучше понять, чего хочет от него Господь»
20.03.2024
Владыка отслужил первую в этом году Великопостную Литургию Преждеосвященных Даров
20.03.2024
«Ибо для меня жизнь – Христос, – и смерть приобретение»
19.03.2024
«Душа человека должна взбодриться и пробудиться от самоуспокоенности и духовного анабиоза»
18.03.2024
ХРАМ КН. ОЛЬГИ. Праздник Православной Масленицы в Прощеное воскресенье
18.03.2024
В неделю сыропустную, прощёное воскресение владыка Лука испросил у всех прощения
18.03.2024
«И прости нам долги наши, как и мы прощаем должникам нашим»
17.03.2024
Масленица в храме Апостола и Евангелиста Иоанна Богослова
17.03.2024
ТРАДИЦИОННОЕ УГОЩЕНИЕ В ПОСЛЕДНИЙ ДЕНЬ СЫРНОЙ СЕДМИЦЫ В СТЕНАХ ПОКРОВСКОГО АРХИЕРЕЙСКОГО СОБОРА
17.03.2024
«Для верующего человека поиск Бога сопровождается не печалью и слезами, а радостью»

Новости на видеоканале епархии

ул. Кияшко, 26 г. Запорожье, 69041 38 (061) 224-83-95